Bilgisayar Power tuşuna 2 kez basınca açılıyor

Görkem Aydın

Hectopat
Merhaba bilgisayarımı toplayalı 1 ay oldu hiç sıkıntısı olmadı bugün başladı her şey power tuşuna basınca fanlar çalışıyor. MSI logosu çıkıyor sonra kapanıyor bir daha basınca bilgisayar açılıyor yardım eder misiniz?

Anakart: MSI B450 Gaming plus
İşlemci: AMD Ryzen 2600
Ekran kartı: RX 580 4 GB
RAM: Adata RGB Spectirix 8 GB DDR4
Powersup: CoolerMaster 600w
Kasa: CoolerMaster M520

Bilgisayarı kapattığın zaman elektriğini tamamen kesiyor musun?
Eğer kesmiyorsan bilgisayar kapalı olsa dahi power supply arkasındaki düğme sürekli açık olduğu için elektrik anakartta aktif olarak bulunuyor. Anakartında veya diğer parçalarından birinde elektrik toplayan bir şey var. İlk power düğmesine bastığında biriken elektriği boşaltıyor, ikinci basışında normal açıyor. sana önerim tüm parçalarını söküp yeniden takman olacaktır. Ve prizini kontrol et, topraklı priz değilse bu da elektrik toplamasına sebep olabilir.

Bilgisayarı kapattığın zaman elektriğini tamamen kesiyor musun?
Eğer kesmiyorsan bilgisayar kapalı olsa dahi power supply arkasındaki düğme sürekli açık olduğu için elektrik anakartta aktif olarak bulunuyor. Anakartında veya diğer parçalarından birinde elektrik toplayan bir şey var. İlk power düğmesine bastığında biriken elektriği boşaltıyor, ikinci basışında normal açıyor. sana önerim tüm parçalarını söküp yeniden takman olacaktır. Ve prizini kontrol et, topraklı priz değilse bu da elektrik toplamasına sebep olabilir.
teşekkür ederim peki bu bilgisayara zarar verir mi takma sökme işinde iyi değilim hasar veririm diye korkuyorum bi süre sonra tanıdığa götürürüm söküp takmamda yardımcı olur bana

Sökme takma işini yapamayacağını düşünüyorsan hiç girişme. Sana önerim bilgisayarı kapatınca Power Supply'nin arkasındaki düğmeyide kapat. Bu şekilde aktif elektriğin dolaşmasını kesmiş olursun.

Sökme takma işini yapamayacağını düşünüyorsan hiç girişme. Sana önerim bilgisayarı kapatınca Power Supply'nin arkasındaki düğmeyide kapat. Bu şekilde aktif elektriğin dolaşmasını kesmiş olursun.
Tamam teşekkür ederim çok sağol peki bilgisayara zararı olur mu bu başta kapanıp sonradan açılma durumunun
Tamam teşekkür ederim çok sağol peki bilgisayara zararı olur mu bu başta kapanıp sonradan açılma durumunun
Yapabileceğim her şeyi yaptım bios güncelledim parçaları söküp taktım bios pilini falan da ekran kartını çıkartıp denedim ekran kartında sıkıntı yoktu büyük ihtimal anakartta sıkıntı var garantiye mi vermeliyim

Yapabileceğim her şeyi yaptım bios güncelledim parçaları söküp taktım bios pilini falan da ekran kartını çıkartıp denedim ekran kartında sıkıntı yoktu büyük ihtimal anakartta sıkıntı var garantiye mi vermeliyim
Devam ediyorsa garantiye yolla. Çünkü şu an bir sorun yaratmıyor olabilir ancak zamanla anakartta farklı sorunlara sebep olabilir.

Devam ediyorsa garantiye yolla. Çünkü şu an bir sorun yaratmıyor olabilir ancak zamanla anakartta farklı sorunlara sebep olabilir.

Merhaba uzun aradan sonra internette araştırırken bir şey buldum denetim masasından güç seçeneklerine gelip hızlı başlatmayı kapatınca sorun düzeldi gibi bir şey oldu açarken artık kapanmıyor ama uyku moduna girip açmaya çalışınca kapanıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı