Bilgisayar Power tuşuna basılmasına rağmen tepki vermiyor

win 10

Femtopat
Daha fazla  
Elektrik kesintisi olduğu zaman veya bilgisayar fişini çıkardığım zaman bilgisayar birkaç gün hiç tepki vermiyor. Zaman geçince kendiliğinden açılıyor bu birkaç kez oldu nasıl düzeltebiliriz?

Hocam yardım edecek kimse yok mu ya.

Son düzenleme:
Elektrik kesintisi olduğu zaman veya bilgisayar fişini çıkardığım zaman bilgisayar birkaç gün hiç tepki vermiyor. Zaman geçince kendiliğinden açılıyor bu birkaç kez oldu nasıl düzeltebiliriz?

Akım koruyucu priz falan alabilirsiniz mutlaka çok fazla akımdan dolayı açılmıyor akım azalınca açılıyor.

statik elektrik toplamış olabilir

Statik elektriği boşaltmak için 20-30 kez prizden çıkarıp düğmeye bastım ancak yine bir tepki gelmedi.

Priz akım korumalı zaten.

"Arkadaşın bahsettiği gibi, yüksek akım nedeniyle bilgisayarın bozulma riski varsa, aşağıdaki çözüm önerilerini değerlendirebilirsin:
  1. Akım Koruyucu Priz Kullanmak:
    • Akım koruyucu prizler, ani voltaj değişimlerine karşı koruma sağlar. Bilgisayarınızı bu tür bir priz aracılığıyla bağlamak, ani elektrik dalgalanmalarına karşı ek bir güvenlik sağlayabilir.
  2. Bilgisayar Fişini Çekmek:
    • Bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda fişini çekmek, uzun süreli kullanım dışında bırakıldığında olası voltaj dalgalanmalarına karşı bir önlem olabilir. Elektrik gidip geldiğinde ani yüksek voltajlar oluşabilir, bu da bilgisayarınıza zarar verebilir.
  3. Güç Kaynağı Kontrolü:
    • Eğer bilgisayarınız ani kapanmalar yaşadıysa ve birkaç gün sonra açılıyorsa, güç kaynağınızın zarar görmemiş olabilir. Ancak, bilgisayar hiç açılmıyorsa, ilk olarak güç kaynağınızın yanıp yanmadığını kontrol etmeniz önemlidir.
  4. Muayene ve Onarım:
    • Bilgisayarınızda sorun yaşanıyorsa ve bu çözüm önerileri sorunu çözmezse, bir bilgisayar uzmanına danışmak iyi bir seçenektir. Uzmanlar, bilgisayarınızı muayene ederek sorunun kaynağını belirleyebilir ve gerekli onarımları gerçekleştirebilir.
Unutmayın ki elektriksel sorunlardan kaynaklanan bilgisayar problemleri ciddi olabilir, bu nedenle uzman bir kişiden yardım almak her zaman önemlidir."

Hemde kaç kez yaptım.
Eli yüzü düzgün bir pc tamircisine git ve sistemini farklı bir güç kaynağı ile açmayı dene. Eğer açılırsa yeni bir güç kaynağı alman gerekecek.

Bu arada tamirci pc 3-5 gün kalacak derse kabul etme. 15 dk'lık iş. Yapacağı tek şey güç kaynağı değiştirip test etmek. Farklı güç kaynağında da açılmıyorsa sorun anakarttadır ki onun tamir olayı başka tabi.

Eli yüzü düzgün bir PC tamircisine git ve sistemini farklı bir güç kaynağı ile açmayı dene. Eğer açılırsa yeni bir güç kaynağı alman gerekecek.

Bu arada tamirci PC 3-5 gün kalacak derse kabul etme. 15 Dk'lık iş. Yapacağı tek şey güç kaynağı değiştirip test etmek. Farklı güç kaynağında da açılmıyorsa sorun anakarttadır ki onun tamir olayı başka tabii.

3 gün daha açılmazsa gideceğim de anlamadığım şu donanımsal bir sıkıntı varsa neden aradan gün geçince kendiliğinden açılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı