Çözüldü Power tuşuna basılmasına rağmen bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Neobirznciii

Kilopat
Daha fazla  
İşlemcimin macununu değiştirmek için işlemci fanını çıkarttım ve macun değişikliğini yaptım. Sonra ekran kartım da toz olduğunu için çıkartıp temizledim ve geri yerleştirdim fakat bilgisayarı açmak için Power tuşuna bastığımda sanki güç yemiyormuş gibi tekliyordu kendini, açmaya çalışıyor ama açılmıyordu. Sebebini bilen var mı acaba? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Termal macun taşmışsa bundan kaynaklı olabilir. Güç kablosu tam oturmamış olabilir. Ayrıca statik elektriğinizi boşaltmadan bu işlemleri yaptıysanız kasada statik elektrik yüklenmiş olabilir.
İşlemciye termal macun ne kadar sürdünüz? Fazla sürdüyseniz az sürün. Ekran kartı tam yerine oturdu mu onu kontrol edin. Bunlar yine tedbir önlemler ama bana anakart arızası olmuş gibi geldi tam anlamadım. Genelde böyle problemler anakart arızasından oluyor. @SkyRose @Enes3078.
@Lockheed

Son düzenleme:
Termal macun taşmışsa bundan kaynaklı olabilir. Güç kablosu tam oturmamış olabilir. Ayrıca statik elektriğinizi boşaltmadan bu işlemleri yaptıysanız kasada statik elektrik yüklenmiş olabilir.

Çözüm

Çok teşekkür ediyorum arızanın kaynağı dediğiniz gibi termal macunun taşmasıymış.
İşlemciye termal macun ne kadar sürdünüz? Fazla sürdüyseniz az sürün. Ekran kartı tam yerine oturdu mu onu kontrol edin. Bunlar yine tedbir önlemler ama bana anakart arızası olmuş gibi geldi tam anlamadım. Genelde böyle problemler anakart arızasından oluyor. @SkyRose @Enes3078.
@Lockheed

Sürmeden önce bu değişimi yapan insanların videolarını izledim ve az sürdüm ama yayarken birazcık taşırmışım sebep bundan ötürüymüş teşekkürler yardımınız için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı