Bilgisayar power tuşuna basınca açılmıyor

muhammed34

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 2 gün önce toplama bilgisayar aldım toplattım sorunsuz bir şekilde çalışıyordu sonra oyun sırasında aniden kapandı bilgisayar ve açmaya çalışınca 1 saniyeliğine fanlar dönüyor sonra tekrardan kapanıyor. Elimde video da var fakat biraz uzun atamıyorum. Kablolamada bir hata olduğunu düşünüyorum. Sorunu nasıl çözebilirim teşekkürler.

Kablolamanın yeniden yapılmasında fayda vardır.Ekrana bir görüntü vs geliyormu ? Bilgisayarı kullanmaya başladıktan ne kadar süre sonra bu durum başınıza geldi ?

Statik elektrik birikmiş olabilir. Kasanın tüm kablolarını sökün güç tuşuna 15-20 saniye basılı tutun daha sonra tekrar deneyin. Bunun dışında kablolamaların doğru olup olmadığını kontrol etmek için fotoğraflara ihtiyacımız var.

Demin yediğim saçma sapan bir noktalama işaretleri uyarısı yüzünden diğer hesabımdan yorum yazamadım nasıl bir ceza sistemi var çözemedim.24 pin ve 12 v güç kablolarını söküp,bios pilini çıkartın . 30 saniye sonra tekrar bağlayın,eğer problem çözülmez ise işlemciniz de problem vardır.Kasayı servise geri gönderirseniz ilgilenirler büyük ihtimal.

Toplattım dedimşiniz. Toplattığınız kişi mahalle bilgisayarcısı mı ? Anakartta sorun olabilir. Aynı sorunu arkadaşımda yaşamıştı.

Beyler benim şoyle bi sorun var pc açmaya çalıstım düğmesine bastım ordaki kırmızi ışık basar basmaz sondu islemciden açmayi denedim oranında ışığı sönmuştu güc kaynağini kapadim actim falan olmadi aradan 1 gün gecti kendi kendine ışığı yanmaya başladı bnde bastim çalısti sonra kapadım tekrar açmaya calistim yine ışıği sondu yani 2 gün kapalı duruyo 1 gün çalısiyo bi yardım edin be

Merhaba Arkadaşlar
Konu açılalı baya bir süre olmuş ama benimde bu tarz bir sorunum var
Bilgisayarın power tuşuna 4 5 kez basınca açılıyor neden olabilir sizce ?

Yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden.

Statik elektrik birikmiş olabilir. Kasanın tüm kablolarını sökün güç tuşuna 15-20 saniye basılı tutun daha sonra tekrar deneyin. Bunun dışında kablolamaların doğru olup olmadığını kontrol etmek için fotoğraflara ihtiyacımız var.

Bunu denedim bu sefer de ekrana görüntü gelmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı