Bilgisayar Programcılığı Bölümü Nasıl?

Zevahir

Kilopat
Daha fazla  
YKS sonuçları açıklandı bildiğiniz gibi. Ben de 2 yıllık Bilgisayar Programcılığı düşünüyorum. Bu bölümde okumuş olan dostlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Gerek bölüm hakkında gerek dersler vs. Bir de ek olarak öğrenci evinde kalmak istiyorum. Öğrenci evinde kalan dostlar ev arkadaşı nasıl buldunuz ve ben de nasıl bulabilirim? Bununla ilgili tecrübelerinizi de paylaşırsanız sevinirim :)

Hangi üniversiteye tercih yapmayı düşünüyorsun bilmiyorum ama, Türkiye işsiz mühendisler meskeni oldu. Genç işsizlik yaklaşık %25. Yani artık ne bölüm, ne de diploma notunun bir anlamı yok.
Sana tavsiyem, hangi bölümü okursan oku; öncelikle adam akıllı bir İngilizceni geliştir. Çünkü İngilizce dünya dili!
Sonra da alanında tutunmak istiyorsan tecrübe kazanmaya çalış. Yaptığın işin ücretine değil, CV'ne katacaklarını planla. Mezun olan öğrenciler genelde iş ve ücret beğenmedikleri için tecrübesiz kalıyorlar. Bu da onların ileride daha iyi bir konuma kapak atmalarına engel oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı