Bilgisayar programcılığı bölümü nasıldır?

hocam ben direk iş hayatına atıldım lakin önlisans mezunu olmak bir handikap yaratmadı iş başvurularında mülakata alındığın zaman senden bir süre zarfında bir proje verirler ve bu projeyi istedikleri ölçüde tamamlayıp teslim etmen gerekiyor üniversitede öğretmedikleri şeyleri talep edicekler çoğu işyeri örnek veriyorum sen okulda c++ c# görüyorsun işe alımlarda java pyton .net .netcore dillerde bilgi sahibi olman gerekiyor bunları bilmeden 4 yıllık okuldan mezun olman birşey ifade etmez benim bahsettiğim kendini geliştirmiş olman ve sürekli güncel olanı takip etmen okul diploması dışında ekstra referanslar sertifikalar elde etmiş olman ve bilgi düzeyini arttırmaya yönelmen olur
Anladım hocam çok teşekkür ederim. Normalde DGS ile 4 yıllığa tamamlamak gibi bir planım vardı. Tabii lisans bitirmenin artıları olacaktır ama önlisans okuyarak da kendimi geliştirmek şartıyla çok fazla sorun yaşamayacağımı anladım. Yurt dışında çalışmayı çok istiyorum bu yüzden lisansa tamamlamayı istiyordum daha kolay gidebilmek için. 2 yılın sonunda neler olacak bakalım.

Arkadaşlar merhaba. Bir konuda fikrinize ihtiyacım var. 2 yıllık bilgisayar programcılığı okumak istiyorum, kod yazma geliştirme bu tür şeylere çocukluğumdan beri merakım çok fazla. Eksikliğim kendimi o alanda hiç geliştirmedim. Ancak basitinden örnek vermek gerekirse mesela bilgisayarda bir sorun ile karşılaştığımda sorun çözümünü araştırırken CMD ile bir işlem yapmak gerekiyorsa o işlemi severek yapıyorum çok hoşuma gidiyor. Bölüme girmeyi çok istiyorum puanımın ve sıralamamın tuttuğu üniversiteler de var yani ne iyi ne çok kötü tarzında yerler. Ancak matematiğim 4 işlemden ibaret yani yok seviyesinde bu beni çok korkutuyor. Azimliyim epey derslere sonuna kadar asılmayı düşünüyorum ancak bölüm hakkında aşırı detaylı bir bilgim de yok. Bu bölümü okuyan ya da bölüm hakkında bilgi sahibi olan Programcı/Yazılımcı dostlar fikirlerini, görüşlerini esirgemezse çok mutlu olurum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
@Lawrence Barnes Son durumunuz nedir hocam ?

Geri
Yukarı