Bilgisayar programcılığı için ekran kartlı bilgisayar şart mı?

Arkadaş laptop alacak biliyorsun değil mi GTX 1030'lu laptop mu kaldır sıfır? Ayrıca hiç Unreal Engine, Unity kullanmadın galiba.

Ciddi misin?

Honor Magicbook 15 Ryzen 5 5500u 16gb Ram 512gb Ssd 15.6" Fhd Windows 10 Space Gray Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Bu tarz bir bilgisayar mı almak daha mantıklı yoksa 14-16k arası fiyata 3050/3050 Ti'lı bilgisayar almak mı mantıklı sizce? En fazla CS:GO tarzı oynarım ama oynamasam da olur. Ekran kartlı bilgisayara 16K'ya kadar verebilirim aslında ama gerekliliği kısmına çok takıldım. Aslında uzun süreli kullanım için ekran kartlı bilgisayar daha mantıklı gibi.

Bu kesinlikle olabilir işlemcisi çok iyi zaten de dahili grafik kartı var Vega 7 yeterli bence işler için.

Honor Magicbook 15 Ryzen 5 5500u 16gb Ram 512gb Ssd 15.6" Fhd Windows 10 Space Gray Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Bu tarz bir bilgisayar mı almak daha mantıklı yoksa 14-16k arası fiyata 3050/3050 Ti'lı bilgisayar almak mı mantıklı sizce? En fazla CS:GO tarzı oynarım ama oynamasam da olur. Ekran kartlı bilgisayara 16K'ya kadar verebilirim aslında ama gerekliliği kısmına çok takıldım. Aslında uzun süreli kullanım için ekran kartlı bilgisayar daha mantıklı gibi.

Dostum bana güven eğer oyun tasarlaman istenirse 3D bir oyunu ekran kartsız yapamazsın.

Tamam en iyisi 1050 Ti olacaktır 1650'den daha iyi olur o konularda bence.

Dostum bana güven eğer oyun tasarlaman istenirse 3D bir oyunu ekran kartsız yapamazsın.
Attığım bilgisayar çok hoşuma gitti ama ekran kartı büyük ihtimalle programcılıkta gerekmese bile mühendislikte vs. illa ki bir yerde gerekecek. Uzunca bir süre başka bilgisayar da alamayacağımı göz önünde bulundurursak ekran kartlı alacağım muhtemelen. Ama hala kararsızım. Farklı kişiler de fikir belirtmezse ekran kartlı alacağım.
Tamam en iyisi 1050 Ti olacaktır 1650'den daha iyi olur o konularda bence.
1050 Ti'lı bir bilgisayara para vermeyi gereksiz görüyorum. Çok eskidi.

CUDA vs programlamayacak ya da GPU uzerinde paralel islem kasmayacaksan gerek yok.
Iyi okullarda zaten paralelize islemler icin ozel bilgisayarlar olur lablarda.
Gerek yok sonuc olarak, hatta daha iyi enerji sarfiyati acisindan.

CUDA vs programlamayacak ya da GPU uzerinde paralel islem kasmayacaksan gerek yok.
Iyi okullarda zaten paralelize islemler icin ozel bilgisayarlar olur lablarda.
Gerek yok sonuç olarak, hatta daha iyi enerji sarfiyati acisindan.

Aynen öyle bende bunu söyleyecektim fakat sana da itiraz edecekler.

Geri
Yukarı