Bilgisayar programcılığı için laptop şart mı?

Ne yapmışım hocam. Hem laptop hem masaüstü alma konusu ise ben öyle yapmadım çünkü o kadar bütçem yok. Ancak olsaydı 3-4 k civarına işimi görecek bir laptop kalan miktara da rahatça oyun oynayıp yayın açabileceğim bir masaüstü sistem toplardım.

Üniversitede kafayı kaldıracak vakit bulamayacaksın belki, hala oyun yayın diyorsun. 15K'ya alabileceği en iyi laptopu alması, üniversite boyunca bu laptopun eskimemesi güçsüz kalmaması asıl işini iyi yapması vb gereklidir. Oyunu vs üniversitede unutun.

Demeye çalıştığım, 3-4 K laptop için harcasa kalan bütçeyle de masaüstü alsa 15k'ya alacağı laptoptan bir farkı olmayacak ve değmeyecek düşük bütçe bir laptop kullanmasına. Onun dışında Laptop ile masaüstü arasında oyun keyfi arasında bir fark yok. Hatta laptop bence daha iyi.
İyide laptop yazılım için almayacak mı? Ayrıca daha büyük ekranda daha iyi bir oyun deneyimi olmaz mı?

Üniversitede kafayı kaldıracak vakit bulamayacaksın belki, hala oyun yayın diyorsun. 15K'ya alabileceği en iyi laptopu alması, üniversite boyunca bu laptopun eskimemesi güçsüz kalmaması asıl işini iyi yapması vb gereklidir. Oyunu vs üniversitede unutun.
Dediğiniz şey kişiye göre değişir. Zaten bilgisayar programcılığı bölümü 2 yıllık bir bölüm. Bu iki yıl için Legion 5 almak fazla geliyor bana. Oyun oynamak isteyen üniveristede de olsa oynar kendisine kalmış. Bir de herhangi bir laptop 2 yılda kolay kolay eskimez.

Demeye çalıştığım, 3-4 K laptop için harcasa kalan bütçeyle de masaüstü alsa 15k'ya alacağı laptoptan bir farkı olmayacak ve değmeyecek düşük bütçe bir laptop kullanmasına. Onun dışında Laptop ile masaüstü arasında oyun keyfi arasında bir fark yok. Hatta laptop bence daha iyi.
Düşük bütçeli laptop dediğiniz yazılım vb. için fazlasıyla yeterli. Amaç mobil olması okula da götürebilmesi zaten. Ayrıca masaüstü ile laptoptaki oyun zevkinin aynı olduğunu nasıl düşünüyorsunuz anlamıyorum. Yine de sizin fikriniz saygı duyuyorum.

Oyun oynamam dersen M1 Mac al, belki M2'ler de yakın zamanda gelebilir bir fikrim yok.

Arkadaşlar merhaba, ben bu sene bilgisayar programcılığı bölümüne başlayacağım ve İzmir ekonomi üniversitesindeyim. Okulun halihazırda bir bilgisayar laboratuvarı var. Ben ayrıyeten bilgisayar almayı istiyorum. 15.000TL bütçem var. Fakat bu bölümde laptop şart mı yoksa masaüstü yeterli mi bilemedim açıkçası gönlüm masaüstünden yana piyasada düzgün, sorunu olmayan bir laptop göremedim daha bu fiyatlara öneriniz nedir? Laptop şart mı yoksa masaüstü alabilir miyim? Laptop şart iste yüksek ihtimal sorunsuz bir model bulamazsam oyun sevdamı bir kenara bırakıp M1 MacBook Pro alacağım.

Hocam aynı bölümden yakın zamanda mezun oldum, size önerim tabii ki laptop almanız üniversiteden üniversiteye değişir ama eminim sizi gideceğiniz üniversitede de hocalar çeşitli projeler vs verecekti kendi evinize ya da nerede kalacaksanız bir masaüstü alsanız o zaman bu ödevleri projeleri hocalara göstermek için masaüstü bilgisayarı üniversiteye getirmeniz gerekecek (bizim sınıfta bir çocuk her hafta ders günü masaüstü bilgisayarını getirip götürüyordu) bir dünya sıkıntı bu sebepten ötürü iyi bir laptop almanız çok iyi olacaktır aldığınız derslerde kullanılan bazı programlar adamı çileden çıkarta biliyor alacağınız derslere bakıp karar verebilirsiniz laptopa. Bunun yanı sıra derslerde kullanılan programların macOS sürümlerini bulmak belki problem olabilir ama pek sanmıyorum gerisini siz bilirsiniz karar sizin. Düzenleme: Uzaktan eğitimse masaüstü ya da laptop olmasının pek önemi yok.

Son düzenleme:
@VanT0R gerçekten masaüstü bilgisayarı götürüyor muydu? Akıl tutulması.

Projeyi göstermesi gereken haftalarda hocaya göstermek için masaüstü bilgisayarını getirip (yanlış hatırlamıyorsam her zaman değil) laboratuvar da ki bilgisayarlardan birinin monitörüne bağlayıp hocaya gösteriyordu ben de görünce şok oldum 😄

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı