Bilgisayar programcılığı için laptop önerisi

İzz

Decapat
Bu yıl bilgisayar programcılığı bölümüne başlıycam onun için bir laptop alacağım. MacBook Air 2020 almayı düşünüyorum ama derslerde kullanıcağım programlar MacOS'ta var mı bilmiyorum bilen birisi varsa yorumunu ve önerisini merak ettim.

Okulda kullanılan programlari MacBook'a yukleyebilir miyim peki
Bir çoğu MacOS desteği vardır. Olmayanları da Boot camp ile hem Windows hem de MacOS ile kullanabilirsin. Başka bir alternatif olarak Parallels Desktop programı var.

Yardımın için teşekkür ederim. BootCamp kullanarak Windows yuklemeden macOS'a yükleyebilir miyim Mac'te olmayan programları?
Parallels Desktop. Bu program sayesinde sanal makine üzerinden BootCamp'e çok yakın bir performans ile Windows kullanabilirsin.
BootCamp'in tüm amacı macOS dışında bir işletim sistemi kurmak(macOS içerisine macOS da kurulabilir. Yanlış anlaşılma olmasın.). Windows kurulumu yapamdan Windows programlarını Wine HQ vs. ile açabilirsin. Ancak gereksiz karmaşık ve düzgün çalışması için iyi niyet gerektiriyor. Yani teoride mümkün.

Peki Parallels Desktop ne kadar verimli?
Sizin amacınız oyun oynamak olmayacak ama fikir edinmeniz amacıyla.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Peki MacBook Air'da rahatca kodlama yapabilir miyim? Ve derslerde kullanılan programları MacOS'ta kullanabilir miyim?

Rahatça kodlamak sizin için ne anlama geliyor?
Derslerde hangi programlar kullanılıyor bilmemin imkanı yok. Eğer IDE açısından soruyorsanız, çoğu program üç işletim sistemi için de olabiliyor. Eğer olmazsa alternatiflerini bulmak zor değil.

Bu aralar Fall Guys'ta takılıyorum pek sistem gereksinimi yok MacBook'ta da Windows yukleyip rahatca oynayabilirim

Derslerde kullanılan programlar Mac'te var mı bunun hakkinda bilgin varsa yazar mısın

Bu sistem yeterli olur mu derslerde kullanıcağım programlar için
Alternatifleri var aynısı yok sanırım okuldan okula hocadan hocaya kullanacağı İDE değişir, ama genelde hoca farklı İDE kabul etmiyor, sen Windows bir bilgisayar al.

Bu yıl bilgisayar programcılığı bölümüne başlıycam onun için bir laptop alacağım. MacBook Air 2020 almayı düşünüyorum ama derslerde kullanıcağım programlar MacOS'ta var mı bilmiyorum bilen birisi varsa yorumunu ve önerisini merak ettim.

macOS almanıza gerek yok. Bütçenizi belirtebilirseniz uygun bir laptop önerebilirim. İster Windows, ister GNU/Linux ya da her ikisini de isterseniz dual-boot kurarak kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı