Bilgisayar programcılığı stajı süreci nasıldır?

serbesyigit13

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Kütahya'da bilgisayar programcılığı okuyorum ve zorunlu stajım varmış. Birkaç soru sormak istiyorum daha önce yapan arkadaşlara.

-Staj girişim yapılıp çalışmasam anlaşılır mı?
-Stajı farklı şehirde yapsam sıkıntı olur mu?
-Staj için illaki bilgisayar üzerine kurulu bir şirket mi olması gerekiyor? Yani örnek veriyorum bir yemek firmasında da staj yapabilir miyim bilgisayar üstüne?

Merhaba. Kütahya'da bilgisayar programcılığı okuyorum ve zorunlu stajım varmış. Birkaç soru sormak istiyorum daha önce yapan arkadaşlara.

-Staj için illaki bilgisayar üzerine kurulu bir şirket mi olması gerekiyor? Yani örnek veriyorum bir yemek firmasında da staj yapabilir miyim bilgisayar üstüne?
1. Stajını eğer firmayla da anlaşıp çalışmadan tamamlarsan, yasal bir şey yapmazsın. Bence yakalanmazsın, ama olur da yakalanırsan işin yaş. Dediğin staj biçimine de "poşet staj" deniyor.
2. Hayır stajı farklı şehirde yapsan sıkıntı olmaz, eğer okulun şart koşmuyorsa.
3. Bu da okuluna bağlı, danışman hocalarına veya staj komisyonu hocalarına sormalısın.

Staj danışmanınız varsa. Ona sorabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı