Çözüldü Bilgisayar RAM Ekleme Sonrası Görüntü Vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

papazinpilavi

Hectopat
Arkadaşlar almış olduğum kasam bugün elime ulaştı. Bende kurdum açtım bilgisayarımı çalıştı. Sonra BIOS ayarlarıma girdim RAM hızımı kontrol edip arttıracaktım. Ama gördüm ki RAM hızım ayarlı fakat 8 GB eksik. Sonra kutuya baktım diğer RAM kutudaydı.

Bilgisayarı kapattım RAM'i dikkatli bir şekilde taktım. Biliyorum zaten nasıl takılması gerektiğin onun bunu belirtmek istiyorum özellikle hata yapmadığımı bilmeniz için. Her neyse tekrar güç düğmesine bastım fakat bu sefer ekranım gelmemeye başladı. Kasam çalışıyor ama görüntü yok.

Dedim acaba monitöre bir şey mi oldu başkasında denedim yine ekran yok. Kabloyu kontrol ettim değiştirdim yine yok.

Yani RAM'leri kontrol ettim acaba bir hata mı yaptım diye hayır orda da bir sıkıntı yok. Sebebi ne bilmiyorum. Anakartta veya ekran kartına bir temasım da olmadı zorlama vs.

Sorunun ne olduğunu bilmiyorum sizce nedir. BIOS'tan 2. RAM için öncesinde bir şey mi yapmam lazımdı problem ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun halledildi :D

Tüm önerilerinizi ve kendi bildiklerimi yapmama rağmen olmayan sistem ne hikmetse çıkarıp takmam sonucu görüntü vermeye başladı :D İlginize teşekkür ederim.
BIOS pilini söküp fişi çekin açma tuşuna 10 saniye basılı tutun sistemde kalan elektrik de gitsin. 10 dakika bekleyin tekrar deneyin hocam.

Recep'in dediği çok doğru geliyor. Yani 2. RAM'in bozuk olduğunu satıcı da bildiği için takmamis olabilir. Çünkü birini takıp diğerini ayrı göndermesinin başka ne mantığı olabilir ki? Ama işin daha garip kısmı en basta sistemin görüntü verdiği haliyle takılı olan RAM ile de artık görüntü vermiyor komedi cidden:D

Recep'in dediği çok doğru geliyor. Yani 2. RAM'in bozuk olduğunu satıcı da bildiği için takmamis olabilir. Çünkü birini takıp diğerini ayrı göndermesinin başka ne mantığı olabilir ki? Ama işin daha garip kısmı en basta sistemin görüntü verdiği haliyle takılı olan RAM ile de artık görüntü vermiyor komedi cidden:D
İade edin. Sistem önerelim. Veyahut aynısından isteyip aynı sorun çıkarsa para iadesi isteyin.

İkinci RAM'in takımı sonrası ikisinin de çalışmaması ilginç bir durum. Güç kaynağı modelini belirtir misin? BIOS'a girebiliyor musun? Hiç görüntü gelmiyorsa monitör kablolarını bir test et ilk taktığın RAM'i yan slota takar mısın?

İade edin. Sistem önerelim. Veyahut aynısından isteyip aynı sorun çıkarsa para iadesi isteyin.

Aldığım sistem İncehesap Uber. SSD değişti sadece PSU kötü biliyorum :D

Tüm önerilerinizi ve kendi bildiklerimi yapmama rağmen olmayan sistem ne hikmetse çıkarıp takmam sonucu görüntü vermeye başladı :D İlginize teşekkür ederim.

Çözüm

Statik elektrik boşalmış, ve RAM'i çıkartıp takman işe yaramış. En iyi mesaj olarak işaretlersen sevinirim. 😂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı