Bilgisayar reset atıyor

AphexTwin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık üç ya da dört haftadır bir sorunla uğraşıyorum. Masaüstü bilgisayarım belli olmayan aralıklarla kendine reset atıyor. Bazen masaüstüne girer girmez, bazense iki ya da üç saat açık kalınca oluyor. Önce işlemci ısınıyordur herhalde dedim ve MSI Afterburner programıyla oyunlarda denedim ama sıcaklıklar normaldi. Ona rağmen yine de termal macunu yeniledim ve biraz daha düştü sıcaklığı ama yine de sorun devam etti. Sonra monitörün kablosunu anakarta taktım (sanırım onboard deniliyordu) ama sorun hala çözülmedi. Kasanın başlatma ve yeniden başlatma tuşları bozuktur diye düşündüm ve pinlerini anakarttan çıkartıp kısa devre ile açtım ama çözülmedi (tamamen uzay montaj yapmadım, sadece pinleri çıkardım. ). Önceden BIOS ayarlarını sıfırlamıştım zaten ama bilgisayar sadece BIOS ekranında reset atmıyor. Sorun sizce nedir? Yazılımsal bir sorun olabilir mi? Donanımsal ise BIOS ekranında sorunun olmaması normal midir? Elimde bir yedek 500W güç kaynağı var yarın onu deneyeceğim sanırım. Yardımlarınız için teşekkürler.
Arkadaşlar birşey söylemeyi unutmuşum. Bilgisayar reset atarken güç kesintisi oluyor gibi. Bir saniyelik elektrik gidiyor gibi oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlardan hangisi?
"No Singal" yazıp kasa çalışmaya devam ediyor.
"No Singal" yazıp arkadaki seste donuyor. (dıttt şeklinde)
Görüntü var fakat sistem kitleniyor reset atmak zorunda kalıyorum.
Mavi ekran verip kapanıyor.
Elektrikler gitmiş gibi bir anda kapanıyor veya reset atıyor.

Farklı PSU ile dene.
Hala aynı ise anakartta sıkıntı olabilir.
Yedek bir güç kaynağım vardı, onu kuracağım. Gelişmeleri yazarım. Çok teşekkür ederim.

Hocam diğer güç kaynağımı bulamadım maalesef. Bunu herhangi bir yazılımla falan test edebilme imkanım var mı?

Dostum yine meşgul edeceğim seni kusura bakma. Bugün stres testi yaptım AIDA64 kullanarak. Tek tek deneyerek tüm parçaları teste soktum ama herhangi bir kapanma olmadı 15 dakika boyunca. Sonrasında tüm sistemi aynı anda teste soktum ama 5 dakikaya kalmadan reset attı. Sorunun güç kaynağında olması daha mı muhtemel? (CPU, GPU, RAM, HDD vs. hepsi tam yükte çalıştı.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı