Bilgisayar Rufus'la hazırlanan USB ile başlamıyor

Yer
Esenyurt
Daha fazla  
Bilgisayarım şu an Windows 10 ve 8.1 geçiş yapmak için Rufus ile USB'ye ISO'yu yazdırdım ve USB'yi taktım 2 farklı portta denedim fakat yine de USB ile başlamıyor bilgisayar. Herhangi yapabileceğim bir ayar var mı?

IMG_20220618_150531.jpg

IMG_20220618_150535.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddisk boot bölümüne gelip USB'yi seçtiniz mi? Bazı BIOS harddisk bazı BIOS USB disk olarak görünür sizde harddisk bölümünde çıkıyor olması gerek.
Bilgisayarım şu an Windows 10 ve 8.1 geçiş yapmak için Rufus ile USB'ye ISO'yu yazdırdım ve USB'yi taktım 2 farklı portta denedim fakat yine de USB ile başlamıyor bilgisayar. Herhangi yapabileceğim bir ayar var mı?

Eki Görüntüle 1423763

Eki Görüntüle 1423764

Hard disk boot bölümüne gelip USB'yi seçtiniz mi? Bazı BIOS hard disk bazı BIOS USB disk olarak görünür sizde hard disk bölümünde çıkıyor olması gerek.

USB'yi en üste almama rağmen USB ile başlamıyor başka yapabileceğim bir yol var mı bilgisayarcı 200 TL formatlıyor o kadar para vermeye hiç niyetim yok.

USB'yi en üste almama rağmen USB ile başlamıyor başka yapabileceğim bir yol var mı bilgisayarcı 200 TL formatlıyor o kadar para vermeye hiç niyetim yok.
USB'yi üste alınca da bir fotoğraf ekleyebilir misiniz?
Bir de harddiskin kablosunu çıkarıp dener misiniz USB okunup yükleme ekranına geçiyor mu diye.

Hardiskin kablosunu nasıl çıkarıcağım hakkında fikrim yok ve hard diski çıkartırsam Windows'u nereye kuracak sistem?
Kasanın içi ile normalde işlem yapmıyorsanız bu söylediğimi boş verin o zaman kafa karışmasın.

Hard diski sistemden çıkarınca sadece USB okuyacak ve yükleme ekranına gidecek eğer başka bir sorun yoksa ondan söyledim. Ama kasa içine çok hakim değilseniz gerek yok denemenize. Başka yoldan bakalım.

İşlemcinizle uyumlu bit sayısını seçmediyseniz seçip deneyin. (32 Bit, 64 Bit)

Şu an sistemim 64 Bit ama 32 Bit indirip denerim bir de i

Kasanın içi ile normalde işlem yapmıyorsanız bu söylediğimi boş verin o zaman kafa karışmasın.

Hard diski sistemden çıkarınca sadece USB okuyacak ve yükleme ekranına gidecek eğer başka bir sorun yoksa ondan söyledim. Ama kasa içine çok hakim değilseniz gerek yok denemenize. Başka yoldan bakalım.

Kasada yapmayı bildiğim tek şey RAM ve BIOS pilini çıkarıp takmak o yüzden bence de başka bir yoldan sorunu çözmeye çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı