Bilgisayar sallanması zarar verir mi?

Odios01

Hectopat
Merhabalar. Sandalyem masaya çarptı ve hem kasa hem de monitör sallandı. Kasanın içindeki bileşenlere (RAM, işlemci vs.) zarar verir mi?

Bu tekrarlanırsa bilgisayar çalışır durumdayken küçük zarar verme ihtimalleri var, tabi çarpmanın etkiside önemli. Yani kısaca bilgisayar çalışırken sandalyeni sert bir şekilde vurmamaya dikkat et 😂

Hard diskler çok hassas. Sistemde hard disk varsa kontrol edin.
Bu tekrarlanırsa bilgisayar çalışır durumdayken küçük zarar verme ihtimalleri var, tabi çarpmanın etkiside önemli. Yani kısaca bilgisayar çalışırken sandalyeni sert bir şekilde vurmamaya dikkat et 😂
HDD çalışır durumdayken sallandıysa zarar vermiş olabilir.
Yerinden ufak çıkan parça varsa takın. Pek birşey olmamıştır diye düşünüyorum. Ama monitöre olabilir.
Küçük sallanmalar çok büyük sorun arz etmez ancak büyük bir sallanmada RAM anakart vs bileşenlerin bağlantıları kırılabilir kopabilir.
Ekran kartını ve ekran kartının anakartta takılı olduğu PCI-E X16 yuvasını kontrol et. Gerisine bir şey olmamıştır.
Orta hızda vurdum diyebilirim.

Benim masa da biraz sallanıyor bir şeyler çarpınca ve sorunsuz kullanıyorum. Çok aşırı sallantı olursa dikkatli bir şekide kontrol etmelisiniz. :)

Geri
Yukarı