Bilgisayar şarjdayken mikrofondan cızırtılı ses gidiyor

rustubeyy

Femtopat
Yer
Eskisehir Camlica mahallesi
Daha fazla  
Selam, Corsair'in kablolu kulaklığını kullanıyorum fakat konuştuğumda karşı tarafa cızıltı gidiyor ama laptopumun şarjını çıkarınca ve sonra konuşunca ses müthiş. Anlamadığım olay, şarjla ne alakası var?

Selam, Corsair'in kablolu kulaklığını kullanıyorum fakat konuştuğumda karşı tarafa cızıltı gidiyor ama laptopumun şarjını çıkarınca ve sonra konuşunca ses müthiş. Anlamadığım olay, şarjla ne alakası var?
İlk aklıma gelen şey akımla ilgili bir sorun olabilir. Topraklama sorunu adaptör sorunu vb. Bu bahsettiğiniz şey gerçekten cızırtı mı yoksa baslı bir dip gürültü mü?

İlk aklıma gelen şey akımla ilgili bir sorun olabilir. Topraklama sorunu adaptör sorunu vb. bu bahsettiğiniz şey gerçekten cızırtı mı yoksa baslı bir dip gürültü mü?

Size DC üzerinden falan ulaşabilir miyim dip sesle cızıltı arasındaki farkı bilmiyorum sesimi dinleyip anlarsınız.

Size DC üzerinden falan ulaşabilir miyim dip sesle cızıltı arasındaki farkı bilmiyorum sesimi dinleyip anlarsınız.
Maalesef şimdilik Discort kullanmıyorum. Windows'un ses kaydedicisiyle ses kaydı yaptıktan sonra yaptığınız ses kaydını Google Drive gibi bir hizmete yükleyip indirme bağlantısını buraya yollayabilirsiniz.
Kolay gelsin.

Bu dip gürültüden ziyade pıtırtı şeklinde bir cızırtıya benziyor. Denetim masası> Ses > Kayıt bölümüne giderek mikrofonunuzun özelliklerini kontrol ettiniz mi? Oradaki filtreler ne durumda? Yani mikrofon özelliklerinde işaretleyip kaldırabileceğiniz bir geliştirme özelliği var mı? Örneğin; sinyal geliştirme. Bu arada kulaklığınız USB arabirimini mi kullanıyor? Eğer USB arabirimini kullanmıyorsa bilgisayarınızın marka ve modelini yazar mısınız?

Bu dip gürültüden ziyade pıtırtı şeklinde bir cızırtıya benziyor. Denetim masası> ses > kayıt bölümüne giderek mikrofonunuzun özelliklerini kontrol ettiniz mi? Oradaki filtreler ne durumda? Yani mikrofon özelliklerinde işaretleyip kaldırabileceğiniz bir geliştirme özelliği var mı? Örneğin; sinyal geliştirme. Bu arada kulaklığınız USB arabirimini mi kullanıyor? Eğer USB arabirimini kullanmıyorsa bilgisayarınızın marka ve modelini yazar mısınız?

Yok hayır kulaklığın kendi kablosunu kullanıyorum yani AUX gibi olan.

Tamam, öyleyse bilgisayarınızın marka modelini yazar mısınız? Dediğim gibi denetim masasını kontrol etmenizi öneririm.

Tamam, i7-9750h GTX 1650 16 GB RAM birazdan Denetim Masası'ndan birkaç fotoğraf atacağım.
Bu da ayarları.

Dosya Ekleri

• CDC6066F-BDFC-45B6-89C2-138E3A8902BA.jpeg
    CDC6066F-BDFC-45B6-89C2-138E3A8902BA.jpeg
    209,9 KB · Görüntüleme: 23
  • 83E72C3B-A705-4A33-A9A2-E3681356AFE3.jpeg
    83E72C3B-A705-4A33-A9A2-E3681356AFE3.jpeg
    187 KB · Görüntüleme: 31
  • 186D180C-FF7D-4731-BA12-257BD4A563D2.jpeg
    186D180C-FF7D-4731-BA12-257BD4A563D2.jpeg
    189,5 KB · Görüntüleme: 33
Tamam, i7-9750h GTX 1650 16 GB RAM birazdan Denetim Masası'ndan birkaç fotoğraf atacağım.
Bu da ayarları.
Ekran görüntülerini tarayarak baktığımdan onay kutusunun işaretli olup olmadığını göremiyorum ama ek sinyal işlemeye izin ver onay kutusunu kaldırın. Ayrıca DVD kalitesi olarak seçilen bölümü değiştirerek farklı kaliteleri deneyin. "Ekran görüntülerini tarayarak bakıyorum ne demek?" diye düşünüyorsanız paylaştığınız resimleri OCR (optik karakter tanıma) yazılımıyla tarıyorum demek istedim. Resimleri ekran okuyucu doğrudan okuyamadığı için bir işlemden geçirmem gerekiyor ve resimdeki bazı özellikler kayboluyor. :)
Bu arada sistem özelliklerinizi değil sistem modelinizi istiyorum. Çalıştır'a aşağıdaki kodu yazarak öğrenebilirsiniz.
Kod:
msinfo32
Açılan pencerede sistem modeliniz yazıyor olmalı. Ayrıca aşağıdaki kodu yine Çalıştır'a girerek sistem bilgilerini öğrenebilir ve bilgileri bir dosyaya kaydederek paylaşabilirsiniz.
Kod:
dxdiag
Sonucu yazarsınız. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı