Bilgisayar satmak

Tolga277

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben internetten 1 ay önce bir bilgisayar aldım. Şimdi geri iade edemiyorum doğal olarak. Ben de satmak istiyorum. Acaba satsam bir problem çıkar mı? Alıcı olan kişi garantiye ürün göndermek isterse göndermesinde bir sıkıntı çıkabilir mi? Ürünü sattığıma dair fatura düzenlemeli miyim? Alan kişi bilgisayarda suç unsuru işlerse benim başım ağrır mı? Teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba ben internetten 1 ay önce bir bilgisayar aldım. Şimdi geri iade edemiyorum doğal olarak. Ben de satmak istiyorum. Acaba satsam bir problem çıkar mı? Alıcı olan kişi garantiye ürün göndermek isterse göndermesinde bir sıkıntı çıkabilir mi? Ürünü sattığıma dair fatura düzenlemeli miyim? Alan kişi bilgisayarda suç unsuru işlerse benim başım ağrır mı? Teşekkür ederim.

Fatura düzenlemen elbette olumlu durum da hangi sebepten iade edemiyorsunuz onu anlayamadım? Üründe kişi maksatlı hata yoksa telaşlanmana gerek yok. Sen o bilgisayarı ona verip paranı alırsan durumdan sorumlu kişi o olur sen değil. Alınan mal geri verilmez.

Arkadaşlar merhaba ben internetten 1 ay önce bir bilgisayar aldım. Şimdi iade edemiyorum doğal olarak. Ben de satmak istiyorum. Acaba satsam bir problem çıkar mı? Alıcı olan kişi garantiye ürün göndermek isterse göndermesinde bir sıkıntı çıkabilir mi? Ürünü sattığıma dair fatura düzenlemeli miyim? Alan kişi bilgisayarda suç unsuru işlerse benim başım ağrır mı? Teşekkür ederim.

Gerekli sıfırlama işlemlerini tamamlarsan başın ağrımaz. Fatura senin adına kesildiğiyse eğer alacak arkadaş için bir yazı hazırla ve bilgisayarın artık ona ait olduğunu hiçbir sorumluluğu kabul etmediğine dair bir imza alırsın ve konu kapanır.
Hangi sebepten iade edemiyorsunuz onu anlayamadım

30 günlük ürünü nasıl iade etsin? 14 gün içinde internet satışlarında iade hakkı mevcut.

Gerekli sıfırlama işlemlerini tamamlarsan başın ağrımaz. Fatura senin adına kesildiğiyse eğer alacak arkadaş için bir yazı hazırla ve bilgisayarın artık ona ait olduğunu hiçbir sorumluluğu kabul etmediğine dair bir imza alırsın ve konu kapanır.

30 günlük ürünü nasıl iade etsin? 14 gün içinde internet satışlarında iade hakkı mevcut.
Hocam tam olarak o belgeyi nasıl hazırlayacağım. Hazırlamasam kötü bir duruma düşebilir miyim. Kusura bakmayın hiç bu konuları bilmiyorum. Ve bir sorum daha fatura hazırlamalı mıyım. Vergisi falan var mıdır. Yarın bir gün başımız ağrımasın da hocam.

Hocam tam olarak o belgeyi nasıl hazırlayacağım. Hazırlamasam kötü bir duruma düşebilir miyim? Kusura bakmayın hiç bu konuları bilmiyorum. Ve bir sorum daha fatura hazırlamalı mıyım? Vergisi falan var mıdır? Yarın bir gün başımız ağrımasın da hocam.

Fatura hazırlamak için bir şirketinin olması gerekiyor. ya da bir şirketi olan biri ile görüş senin için bir fatura düzenlerler. Sende faturanın KDV tutarını faturayı kesen şirkete verirsin.
Fatura hazırlamana gerek yok. Gördüğün üzere bayağı uğraştırıcı. Word üzerinde bir belge hazırlayın.
.............seri numaralı., ...........marka .............model bilgisayar aşağıda adı soyadı ve imzası bulunan kişiye .......................tutarda satılmıştır.
Satış tarihinden sonra cihazla oluşacak herhangi bir suç ve arızadan satıcı sorumlu değildir.
Buna benzer bir belge hazırlayın ve taraflar diye iki tarafta satıcı ve alıcı kısımları yapın. Adınızı soyadınızı telefon numaralarınızı yazıp imzalayın. Belgenin fotokopisini çekin veya belgenin aynısından iki tane çıkarın. Biri sizde diğeri alıcı arkadaşta kalır.
Güvenlik amacıyla bu belgeyi hazırlamanız daha doğru ve garantici olur.
Belgenin sağ üstüne belgenin hazırlandığı tarihin imzasını atmayı unutmayın.

Geri
Yukarı