Bilgisayar sesleri Arctics 1 mikrofona gidiyor

Truemup

Yoctopat
Daha fazla  
Selamlar, SteelSeries Arctics 1 kulaklığım var kulaklığın kendisinden mikrofonu susturmama rağmen bilgisayardaki sesleri karşı tarafa yankı yapıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Karşı tarafa derken başka bir mikrofon kullanarak görüşme yaptığınızı varsayıyorum. Windows üzerinden yankı engelleyici özelliğini aktif ederek karşı tarafa ses gitmesini engelleyebilirsiniz.

Hoparlör simgesine sağ tık yapıp, ses Efekti'ni açıp, kayıt sekmesinden görüntü atabilme şansınız var mı?
Konu benim değil ama yine de atayım. Muhtemelen arkadaşın ki de aynıdır.

Ekran Alıntısı.PNG

Konu benim değil ama yine de atayım. Muhtemelen arkadaşın ki de aynıdır.

Eki Görüntüle 1072974
Biliyorum farkındayım. Arkadaş yeni katılmış zaten aramıza sizinki ile aynı olabileceğini düşünerek istedim. Stereo karışımı aktif olduğunda bilgisayarın hoparlöründen duyduğunuz tüm sesler mikrofon gibi davranır ve karşıya iletir. Sizin kapalı olmasına rağmen gidiyorsa büyük ihtimalle sürücü sorun yaratıyor. Realtek güncel mi ya da silip yüklemeyi denediniz mi?

Biliyorum farkındayım. Arkadaş yeni katılmış zaten aramıza sizinki ile aynı olabileceğini düşünerek istedim. Stereo karışımı aktif olduğunda bilgisayarın hoparlöründen duyduğunuz tüm sesler mikrofon gibi davranır ve karşıya iletir. Sizin kapalı olmasına rağmen gidiyorsa büyük ihtimalle sürücü sorun yaratıyor. Realtek güncel mi ya da silip yüklemeyi denediniz mi?
Sorunun çözümünü buldum. Realtek Audio Console'dan mikrofonu seçip oradan ''Gürültü tutma'' seçeneğini işaretledim ve sorun çözüldü. Konu sahibi deneyebilir.

Bilgisayardan açtığınız herhangi bir müzik veya oyun sesleri mi gidiyor?
Evet hocam discorddan arkadaşlarımla konuşurken bilgisayar sesleri çok yüksek olduğu zaman karşı tarafa gidiyor başta acaba mic ile mi alakalı diye düşündüm ama susturduğum zaman benim sesimi almıyor bilgisayar seslerini iletmeye devam ediyor
Karşı tarafa derken başka bir mikrofon kullanarak görüşme yaptığınızı varsayıyorum. Windows üzerinden yankı engelleyici özelliğini aktif ederek karşı tarafa ses gitmesini engelleyebilirsiniz.
Aktif zaten :(
Stereo karışımı kapalı fakat sorun devam ediyor
Sorunun çözümünü buldum. Realtek Audio Console'dan mikrofonu seçip oradan ''Gürültü tutma'' seçeneğini işaretledim ve sorun çözüldü. Konu sahibi deneyebilir.
Realtek audio console da gürültü tutma diye bir seçenek yok bende. Farklı bir ismi olabilir mi acaba ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı