Bilgisayar sesleri Arctics 1 mikrofona gidiyor

Truemup

Yoctopat
Daha fazla  
Selamlar, SteelSeries Arctics 1 kulaklığım var kulaklığın kendisinden mikrofonu susturmama rağmen bilgisayardaki sesleri karşı tarafa yankı yapıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekte atmış olduğum görselden önce mikrofona daha sonra gürültü tutma butonuna basınız. Eğer sizde yoksa büyük ihtimalle sürücü güncel olmadığı içindir. Realtek HD Audio Manager'ı silip güncel sürücüyü kurunuz, kurduğunuz sürücüde bulunması gerek ve sorun çözülecektir.

Evet hocam Discord'dan arkadaşlarımla konuşurken bilgisayar sesleri çok yüksek olduğu zaman karşı tarafa gidiyor başta acaba Mic ile mi alakalı diye düşündüm ama susturduğum zaman benim sesimi almıyor bilgisayar seslerini iletmeye devam ediyor

Aktif zaten :(

Stereo karışımı kapalı fakat sorun devam ediyor

Realtek Audio Console da gürültü tutma diye bir seçenek yok bende. Farklı bir ismi olabilir mi acaba?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    156,1 KB · Görüntüleme: 37
Ekte atmış olduğum görselden önce mikrofona daha sonra gürültü tutma butonuna basınız. Eğer sizde yoksa büyük ihtimalle sürücü güncel olmadığı içindir. Realtek HD Audio Manager'ı silip güncel sürücüyü kurunuz, kurduğunuz sürücüde bulunması gerek ve sorun çözülecektir.
Güncel sürücüyü nerden indirebilirim ben asusun kendi sitesinden bilgisayarım için önerilen sürücüyü yükledim zaten

Sisteminiz x64 bit ise şurada ki linkten e-posta adresinizi girip indirebilirsiniz.
İndirdim fakat ses kalitesini aşırı derecede bozuyor ve audio manager gelmiyor
Realtek audio console dan 2. seçenekteki kulaklık olarak ayarlarsam sorun düzeliyor ama mikrofon sesimi bozuk alıyor

Dosya Ekleri

• resim_2021-06-18_162900.png
    resim_2021-06-18_162900.png
    130,6 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Geri
Yukarı