Bilgisayar Sıcaklık Değerleri

Swind

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı geçen ağustos ayının başında almıştım. Şu anda ilk açıldığında 33 derece ile başlayıp oyun oynamazken max 39-40 derecelere çıkıyor. Oyun oynarken de max 75 dereceyi görüyorum. Bu değerler sizce iyi mi? Bir de tam bilmiyorum ama bilgisayar çok ısınınca ek bir fan takılıyormuş galiba. Onun bir ismi varsa nedir ve şu anlık gerek var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin ne olduğunu, hangi bileşenin o sıcaklıklara çıktığını belirtmemişsiniz.
Öncelikle bunları belirtin. İşlemciden bahsediyorsanız, boştaki sıcaklıklar gayet normal. Oyundaki sıcaklık da aşırı olmasa da biraz fazla. Ekran kartının sıcaklığıysa normal.

Söylediğim değerler Msi Afterburner'de sağ tarafta yazanlar, şuanda tam hatırlayamadım.

Hangi bileşenin ne olduğunu belirtmemişsiniz. Yükselişe erip anlamamızı beklemiyorsunuz herhalde?

Değerler şuanda bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    138,8 KB · Görüntüleme: 90
Şuanda paylaşamam, ama söyleyebilirim; CS:Go'da en yüksek ayarlarda genelde 60-65 derece, Battlefield 1'de oyun sırasında 75 derece, aradaki senaryolarda 55-60 derece civarlarında oluyor. En çok bu oyunları oynadığım için bunlardan örnek verdim.

O değerler yükte bir ekran kartı için normal değerler...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı