Bilgisayar sıfırlamadan önce yapılması gerekenler nedir?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Laptopum birkaç hafta önce elektrikler kesilip geldikten sonra mmc.exe hatası vermeye başladı. Kritik hata gibi görünmüyordu ancak Harici GPU NVIDIA 940M bozuk olduğundan dolayı işlemcimdeki GPU'ya geçmem gerekiyor ve bu sorun aygıt yöneticisine ulaşmamı engelliyor. Bu yüzden oyunlara giremiyorum. Heleki Euro Truck Simulator 2'ye gelen Renault Range T modelinden sonra oyunlara girememek beni iyice sıktı.

En son mmc.exe hatası ile ilgili bir konu açmıştım:

Olay görüntüleyicisi aynı hatadan dolayı çalışmadığı için size olay raporu veremiyorum. Ama CBS raporu verdim. Konuya Recep Baltaş'ın katılmasına rağmen bir çözüme ulaşamadım. Bu da yetmezmiş gibi internette ayrıntılı çözüm gösteren pek yer yok. Konuyu defalarca öne çıkarmama rağmen daha çok yardım eden olmadı. En son denediğim yöntem ''sfc /scannow'' yapmak oldu ancak işe yaramadı. Zaten CBS raporu bu yüzden çıktı.

Ben de pes ettim ve Windows 10'umu yeniden kurmaya karar verdim. Neleri yedeklemeliyim, belki bir şeyler unutmuşumdur diye size sormak istedim. Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• CBS.txt
    2,9 MB · Görüntüleme: 111
Son düzenleme:
Oyun kayıt dosyalarınızı, ekran görüntülerinizi, resim/video gibi kişisel dosyalarınızı, varsa program ayar dosyalarınızı yedekleyin. Nvidia ayarlarınızın ve masaüstü+Başlangıç'ın ekran görüntüsünü alın. Opera'da hesabınızı senkronize edin.

Oyun kayıt dosyalarınızı, ekran görüntülerinizi, resim/video gibi kişisel dosyalarınızı, varsa program ayar dosyalarınızı yedekleyin. Nvidia ayarlarınızın ve masaüstü+Başlangıç'ın ekran görüntüsünü alın. Opera'da hesabınızı senkronize edin.

Opera hesabım var diye senkronize olduğunu düşünüyorum. Yukardaki yazıda belirttiğim gibi Nvidia hakkı rahmetine kavuştuğu için yapamıyorum. Ekran görüntülerimi hatırlatmanız iyi oldu.

1569679159333.png

1569679105384.png

Eğer bu şekildeyse sorun olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı