Bilgisayar sıfırlanmadan önce ne yapılmalı?

iKayraOnur

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarımı hafta sonu sıfırlamayı düşünüyorum. Sıfırlamadan önce mutlaka kaydetmen, yapman gereken var dediğiniz şeyler var mı? Bir Cloud servisine önemli birkaç dosyamı yükleme işlemini yapıp sonrasından işlemi yapacağım. Ancak BIOS ile atılan temel formatı bilmiyorum, bilgisayarın kendi menüsünden sıfırlamayı kullanacağım. Tavsiyeleriniz var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Windows sıfırlamasını kullanarak yapmanızı hiçbir şekilde tavsiye etmiyorum. Gereksiz uzun sürüyor.
Ben kendi sistemimde sadece saçma sapan fotoğrafları ve bazı oyun kayıtlarını yedekliyorum (örnek olarak Minecraft). Başka bir şey yedeklemenize gerek yok diye düşünüyorum.

Öncelikle verilerinizi yedekleyin. Başka extra bir şeye gerek yok mühim olan.
Sıfırlama işleminde ise direkt USB ile formatlamayı öneririz, Windows'un kendi sıfırlama seçeneği pek hoş değil gibi. Zaten oradan yapacaksaniz dosyalarınızı koruyarak da sıfırlama seçeneği var. Ama siz her şekil yedekleyin.
Dediğim gibi önerim USB ile formatlama. Daha sağlıklı olur.

Merhaba, bilgisayarımı hafta sonu sıfırlamayı düşünüyorum. Sıfırlamadan önce mutlaka kaydetmen, yapman gereken var dediğiniz şeyler var mı? Bir Cloud servisine önemli birkaç dosyamı yükleme işlemini yapıp sonrasından işlemi yapacağım. Ancak BIOS ile atılan temel formatı bilmiyorum, bilgisayarın kendi menüsünden sıfırlamayı kullanacağım. Tavsiyeleriniz var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
Windows iso dosyası ve rufus indirebilirsiniz. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı