Bilgisayar sürekli donuyor ve kapatıp açmam gerekiyor

ozanakkaya

Hectopat
Windows 10 kullanıyorum daha önce böyle bir sorun yaşamamıştım. Bilgisayarı zorlayacak bir şeyler yapmıyorum mesela YouTube'da video izliyorum sonra video donuyor tarayıcı yanıt vermiyor diyor sonra Windows yanıt vermiyor. CTRL + alt + delete bile işe yaramıyor PC'yi yeniden başlatma tuşuna bastığımda yeniden başlıyor ve Windows açılması gerekirken BIOS açılıyor ne kadar yeniden başlatırsam başlatayım BIOS açılıyor fakat güç düğmesine basıp kapatıp, tekrar basıp PC'yi açtığımda bir sıkıntı olmuyor. Bu sorun yüzünden PC'yi günde 5-6 kere kapatıp açmam gerekiyor özellikle rekabetçi bir oyundayken gitmesi beni sinir ediyor çözümünü biliyorsanız lütfen bana yardım edin.

HDD'de bad sector olması muhtemel. HDD'nize veda edebilme ihtimaliniz var.

HDD'de bad sector olması muhtemel. HDD'nize veda edebilme ihtimaliniz var.
çok sanmıyorum eski bir hdd'm vardı o bozulmuştu yeni güzel 500gb'lık aldım çok olmadı 5-6 ay falan oldu bad sector ne gibi şeylerden oluşur vs. baktım nemli ortam sıcaklık gibi şeyler yazıyor öyle bir şey olması imkansız bilgisayarın içi ne kadar nemli olabilir zarar görmüş olmasıda düşük ihtimal sonuçta hhd yi telefon gibi gezdirmiyorum düşürmüyorum sıcaklık değerleride 37 nin üstüne çıkmıyor 36 34 derece araları geziyor ?

HDD'yi 0 mı aldınız yoksa yenilenmiş veya 2.el mi ?
Bad sector ani sallanmadan ve darbeden de olur.
Alttaki konuya bakarak bad sector taraması yapıp atınız.

HDD'yi 0 mı aldınız yoksa yenilenmiş veya 2.el mi?
Bad sector ani sallanmadan ve darbeden de olur.
Alttaki konuya bakarak bad sector taraması yapıp atınız.

Evet sanirim yeni bir HDD almam gerek fakat bir sey soyleyecegim PC acilirken yani ilk acisimda Power'dan cok fazla ses geliyor sanki PC patlayacak gibi Windows acilinca duzeliyor onunla alakali olabilir mi? Bu arada gün icinde ilk acisimda oluyor yani sabah kalkip PC'yi aciyorum cok ses cikiyor kapatiyorum 1 2 saat sonra acsamda sıkıntı olmuyor. Yani HDD sorunu hariç.

Evet sanirim yeni bir HDD almam gerek fakat bir sey soyleyecegim PC acilirken yani ilk acisimda Power'dan cok fazla ses geliyor sanki PC patlayacak gibi Windows acilinca duzeliyor onunla alakali olabilir mi? Bu arada gün icinde ilk acisimda oluyor yani sabah kalkip PC'yi aciyorum cok ses cikiyor kapatiyorum 1 2 saat sonra acsamda sıkıntı olmuyor. Yani HDD sorunu hariç.
PSU Fanından kaynaklı bir sorun gibi. PSU'yu temizlemeyi deneyin. Temizlenince düzelmesi lazım. Ayrıca bad sector taramasını da yapmanızı öneririm. Düşük bir ihtimal de olsa belki HDD sağlamdır. O testi yapmadan tam bilemeyiz.

PSU fanından kaynaklı bir sorun gibi. PSU'yu temizlemeyi deneyin. Temizlenince düzelmesi lazım. Ayrıca bad sector taramasını da yapmanızı öneririm. Düşük bir ihtimal de olsa belki HDD sağlamdır. O testi yapmadan tam bilemeyiz.

Peki taramayı yapacağım fakat nedense bir anda yaqpmayı kesti 1 haftadır sorunsuz kullanıyorum 1 kere bile kapanmadı.

Peki taramayı yapacağım fakat nedense bir anda yaqpmayı kesti 1 haftadır sorunsuz kullanıyorum 1 kere bile kapanmadı.
Bad sector öyle oluyor. Benim de bad sectorlu diskim vardı 1 hafta bilgisayar açılmazdı açardım bakardım harddiske 2. hafta açılırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı