Çözüldü Bilgisayar sürekli kendi kendine kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tsypr

Centipat
Ben bilgisayarımı saatlerce kullanıyordum. Yani arada bir bıraksam da genelde oyun oynuyordum ve bilgisayarım bir süre somra yavaşlamaya başladı. Oyun oynarken 108 derece maksimum gördü ki oyun da çok ağır bir oyun değil. Bir gece bilgisayarı kapattım, sabah açmaya çalıştığımda açamadım. Power tuşuna basıyorum masaüstüne gelmeden farklı yerlerde geri kapanıyor. Anlık elektrik kesilmiş gibi ama Power tuşuna basınca yeniden bilgisayar açılmaya başlıyor. Fakat bir yerde tekrar kapanıyor. Bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemci fanını tam takamadıysan sıkıntı olmuş olabilir. Yandıysa soket kısımlarında siyahlama olur. Koklayarak da anlayabilirsin yanık kokusu olur.
Masaüstüyse sen aç kasayı ilk önce ekran katına bak sıkıntı yoksa RAM'e harddisk' onlarda sıkıntı yoksa en son işlemciye bak.

Kasamı açtım içinde ne kadar toz varsa sildim ekran kartı anakart falan bu arada silerken ıslak mendil kullandım ama hafifçe sildim ve 1 gün kadar bekledi öyle ıslak çalıştırmadım yani kurudu onunla alakalı bir sorun olabilir mi bir de dediğin parçaların sorunlu olup olmadığını nasıl anlarım?

Aşırı ısınma kaynaklı anakartta bir hasar olmadıysa sorununu çôzecektir.

Bu arada işlemcinde sorun olduğunu sanmıyorum. Üst modele yükseltmek için aldıysan olabilir ama onun dışında gerek yok.

Bende pek bilmediğim için işlemciye zarar verdiğimi düşündüm o yüzden çok olmasa da yine fark edebilecek daha iyi bir işlemci aldım. Anakartın hasarlı olup olmadığını anlayabilir miyim?

Son düzenleme:
İşlemci fanını tam takamadıysan sıkıntı olmuş olabilir. Yandıysa soket kısımlarında siyahlama olur. Koklayarak da anlayabilirsin yanık kokusu olur.
Ben yeni aldığım fanı taktım şuan çalışıyo yansaydı çalışırmıydı ?
Herkeze teşekkür ederim fikirleriniz için yeni aldığım işlemci ve fanı taktım sorunum çözüldü.

Laptop ise içini aç toz varsa sil,işlemci'ye termal macun sık.Laptop soğutucusu al işine yarar.

Laptop Soğutucusu 139TL'lik kaliteli
Laptop Soğutucusu 55TL
LAPTOP SOĞUTUCUSU 87,50TL

Buraya fiyatlarını yazdım.Termal Macun tıklayarak (3TL) tıklayarak alabilirsin.Bu linkteki termal macun 'un içinde işlemci'ye yetecek kadar var.Hatta biraz fazlası.

Yardımın için teşekkür ederim ama işlemci ve yeni bir fan aldım onları takınca düzelttim.

Yeni konular

Geri
Yukarı