Bilgisayar tamirciye gittikten sonra yavaşladı

robeka21

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar en son 3 sene önce kullandığım PC'yi tamire götürdükten sonra aşırı derece kasmaya başladığını fark ettim. Bildiğim kadarıyla mobil işlemcili bir bilgisayar. Anakartta elle takılıp sökülebilen tek parça RAM. O da olduğu gibi duruyor yerinde. Yani parça çalmamış ama orijinal Windows 10 sürümünü değiştirdiğinden şüpheleniyorum ben. Eğer öyle bir şey yapıldıysa eski orijinal haline döndürebilir miyim? Veya başka ne yapılmış olabilir var mı fikriniz?

Hocam bir PC'nin bütün parçaları takılıp sökülebilir. Siz yanlış biliyorsunuz. SSD'yi çalmış mı kontrol edin.

Başından beri sadece orijinal Windows yüklenmediğinden şüpheleniyordum. Bilgisayarı uzun süre kullanmadığım için hâliyle hiçbir donanımı aklımda değildi, şu an Intel Celeron işlemci takılı. 2018 yılında vatandan sıfır kasa halinde almıştım. Kasa modeli Casper Nirvana D200. o senede alınan bir sistemde Celeron gibi eski bir işlemci olması normal midir? İşlemcimi çalmış olabilir.

Başından beri sadece orijinal Windows yüklenmediğinden şüpheleniyordum. Bilgisayarı uzun süre kullanmadığım için hâliyle hiçbir donanımı aklımda değildi, şu an Intel Celeron işlemci takılı. 2018 yılında vatandan sıfır kasa halinde almıştım. Kasa modeli Casper Nirvana D200. o senede alınan bir sistemde Celeron gibi eski bir işlemci olması normal midir? İşlemcimi çalmış olabilir.
En yeni celeron 2020'de çıkmış ama Türkiye'de en yaygın olan modelleri genelde eskidir. Ama Vatan bilgisayarda da hazır PC'lerde hala eski parçalar mevcut. Kaç paraya almıştınız sistemi?

Yeni konular

Geri
Yukarı