Bilgisayar taşımak için hangi kargo firması kullanılmalı?

Brynquadel

Hectopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayar kasası, monitör, klavye, mouse, Controller gibi çok önemli şeyler, İstanbul'dan Adana'ya gelecek. İlk başta UPS düşünüyordum. Ancak, sistemin zorluğu, gönderi ücretinin yüksekliği gibi şeylerle karşılaştım. Bilgisayarımı ve parçalarını taşımak için hangi kargo firmasını önerirsiniz? Kurye de gerekiyor ama çok önemli değil. Öneriniz nedir, benim için gerçekten önemli.

Merhaba arkadaşlar, bilgisayar kasası, monitör, klavye, mouse, Controller gibi çok önemli şeyler, İstanbul'dan Adana'ya gelecek. İlk başta UPS düşünüyordum. Ancak, sistemin zorluğu, gönderi ücretinin yüksekliği gibi şeylerle karşılaştım. Bilgisayarımı ve parçalarını taşımak için hangi kargo firmasını önerirsiniz? Kurye de gerekiyor ama çok önemli değil. Öneriniz nedir, benim için gerçekten önemli.

Kesinlikle Aras Kargo ve PTT seçmeyin. UPS ve Amazon Prime iyi gibi.

Kutularken video ve fotoğrafla, biraz ek para verip sigortalı kargo yap, sonra da hangisi sana daha yakın hissettiriyorsa onunla yolla. Olası bir şeyde direkt tepelerine binersin. Kutularken de onlara güvenme, kendin iyice patpatla sarmala. Kasanın içine şişip boşluk kaplayan köpüklerden al ya da GPU ile soğutucuyu söküp ayrı kutuda gönder.

Bölgendeki kargo firmalarının yorumlarını Google Maps'ten okumanı öneririm.
Ona göre firma seçersin çünkü kargo firmalarının sunduğu hizmet bölgeye göre farklılık gösteriyor.

Teslimat yapan kargo şubeleri taşıma sürecinin ilk ve son zincirini oluşturuyor ve küçük bir kısmına denk geliyor. Önemli olan o arada olanlar.

Benim tavsiyem parçaları tek tek söküp varsa kendi kutularında ya da zarar görmeyecek şekilde sarıp paketleyerek kargoya teslim etmeniz. Sökmeden gönderecekseniz kasanın içinde hiç boşluk bırakmadan havalı poşetler doldurup paketleyin.

Kargo tavsiyem Yurtiçi Kargo.

Ekran kartını sökmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Yukarıdaki arkadaşların da dediği gibi, şubeden şubeye değişiklik gösterir bu.
İstanbul'da en iyi şubeye bile teslim etseniz, Adana'da kötü bir şubeye denk gelme tehlikesi var.

Ekran kartını sökmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Yukarıdaki arkadaşların da dediği gibi, şubeden şubeye değişiklik gösterir bu.
İstanbul'da en iyi şubeye bile teslim etseniz, Adana'da kötü bir şubeye denk gelme tehlikesi var.
O kesinlikle öyle zaten ekran kartı ayrıldı, paketlendi.

Geri
Yukarı