Hangi kargo firması ile alışveriş yapmazsınız?

Gerekirse daha fazla para verip hangi kargo firmasını tercih etmezsiniz?

• MNG Kargo

Oy: 4 6,3%
  • Aras Kargo

Oy: 9 14,3%
  • AGT Kargo

Oy: 24 38,1%
  • Kolay Gelsin Kargo

Oy: 6 9,5%
  • Sürat Kargo

Oy: 11 17,5%
  • Yurtiçi Kargo

Oy: 6 9,5%
  • PTT Kargo

Oy: 22 34,9%
  • UPS Kargo

Oy: 8 12,7%
  • Diğer (Lütfen kargo firmasını belirtin.?

Oy: 1 1,6%

• Oy verenlerin toplamı
    63
  • Anket kapandı .
Makaleler
5
Yer
Dattebayo
Daha fazla  
Merhaba.
Herkesin bu tarz takıntısı var mı bilmiyorum ama benim böyle bir takıntım var.
İnternette alışveriş yaparken satıcının güvenilirliğine daha sonra gönderdiği kargo firmasına bakıyorum.
Ben PTT ve AGT firmalarını sevmiyorum ve alışveriş yaparken gerekirse daha fazla verip başka kargo firması ile satış yapan satıcıları tercih ediyorum.
Bu aralar PTT kendini fazla geliştirdi sanırım. Aldığım son iki ürün PTT kargo ile ertesi gün gelmişti.
Sizin böyle takıntılı olduğunuz kargo firması var mı?

MNG ve PTT’nin hizmetini beğenmiyorum. MNG kargoda yaşadığım sıkıntı, internetten bir ürün sipariş verdim MNG’ye verdiler, şubeye hızlı geldi ama dağıtıma bir türlü çıkmadı, gittim bulamadılar, 1 hafta sonra geri iade ettiler satıcıya. Boşu boşuna mağdur oldum. PTT’de ise siparişimi haftalarca bekledim şubeme bile gelmedi, kargo takibinden şubeye geldiğini gördüm fakat dağıtıma çıkarmadılar. Ben gideyim dedim, 1 saat şubede bekledikten sonra kargo takibinde yazan şubenin yanlış olduğunu ve boşa beklediğimi söylediler.

İnternetteki yorumların aksine UPS ve AGT’den memnunum. Mesela UPS kargomu üç günü geçmeden Hollanda’dan getirdi. 1.5 günde Türkiye'ye geldi, gümrük için beni aradılar ve kimlik bilgilerimi istediler. Ertesi gün siparişim evime geldi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı