Bilgisayar teknik servis okunur mu?

İlk kez duyuyorum. İşsiz kalacağını sanmıyorum ama 2-3 ayını veren biri bile bence en detayına kadar bu işi yapabilir.

Sana tavsiyem ki birçok kişi aynı tavsiyelerde bulunacaktır yani dil öğrenin yazılım dili ve yabancı dil. :)
Yazılım dili zor değilmi zorlanmaz mıyım

İlk kez duyuyorum. İşsiz kalacağını sanmıyorum ama 2-3 ayını veren biri bile bence en detayına kadar bu işi yapabilir.

Yani okumalı mıyım ben çok fazla böyle bilgisayarı söküp takma temizleme bakım onarım meraklısıyım.

Son düzenleme:
Liseye geçeceğim ve bilgisayar teknik servis okumak istiyorum. Eğer okursam işsiz kalır mıyım?

Teknik servis ve mantığı önemli.
Maalesef ülkemizde teknik servis de çalışanların özellikle müşteri destek veya ürünü olduğu gibi (kiri temizlenmemiş - kırığı yapıştırılmamış) teslim eden çok fazla.

Ama teknik servis işi için daha uygun olanı elektronik tamir ağırlıklı kısma gidip bu arada bol miktarda video ve uygun saatlerinde bilgisayar üzerine iş yapan firmaların farklı kısımlarında stajyer vs olarak çalışman ileriye dönük sana daha net cevap olabilir.

Şu an en iyi server strage ve OS konusunda duayenlerin büyük kısmı elektrik mühendisliğinden mezun. O zamanlar sadece onlar olması da değil, kişisel olarak elektronik merakları ile de yaptılar. Zeka seviyeleri de o zaman uygun idi. Şimdiki birçok elelktronik mühendisliği veya bilgisayar mühendisinden mezun olup "Bilgisayar ve Yazılımda iyiyim" dese bile ben Windows bile kurdurmam. Batch file örneği de yazdırmam.

İstisnalar itham dışıdır!

Yeni konular

Geri
Yukarı