Bilgisayar temizledikten sonra görüntü gelmiyor

Jarvis Brown

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba PC temizledikten sonra görüntü alamadım sonra RAM ekran kartı ve BIOS pilini çıkarıp 15 dk denedim bunu 3 kere yaptım. Fakat hala işe yaramıyor. Ben hep PC temizledim hep görüntü alamadım. BIOS ve RAM'leri çıkarıp 15 dk bekleyip takınca düzeliyordu. Fakat bu sefer düzelmiyor.

2 RAM'in varsa birini cıkar, tekini de CPU'dan uzak olan slota takıp dene bakalım calıstırmayı.

Hocam çok teşrkkür ediyorum sağ olun.

Ekran karti varsa tam yerine oturmus mu? Veya ekran karti pinlerini sil silgiyle oksitlenmistir belki.

2 RAM'in varsa birini cıkar, tekini de CPU'dan uzak olan slota takıp dene bakalım calıstırmayı.

Hocam tekrar o RAM'ı tsktım görüntü gelmedi sebep ne olabilir (RAM'ın sorun olacağını hiç düşünmıyorum.

Hocam tekrar o RAM'ı tsktım görüntü gelmedi sebep ne olabilir (RAM'ın sorun olacağını hiç düşünmıyorum.

RAM sıkıntılı olabilir, slotta sıkıntı olabilir cok sebep var. Sorunun tek RAM taktıgın vakit cozuluyor degil mi?

Ucunu silgi ile sil bir de oyle dene bakalım.

Deniyorum hocam 10dk yazarim.

RAM slotlarını üfle temizle. RAM'lerin uçlarını silgiyle sil sonra silgi tozlarına üfle gitsinler.

Hocam olmuyor 2 RAM aynı slota taktın calışıyor ama 1 tane slot çalışmıyor elektrik süperge ile içine tuttum kullanılmamış diş fırçası ile temizledim hala olmuyor.

Geri
Yukarı