Bilgisayar toplamak mı yoksa hazır sistem satın almak mı?

Askerr

Centipat
Daha fazla  
Kendime bilgisayar almayı düşünüyorum. Sizce tek tek sistemi toplayayım mı yoksa hazır bir sistem mi alayım?

Şu aralar hazırlar daha karlı gözüküyor. Bütçe nedir?

Bütçeye göre değişir. 30K altında hazır sistemler daha mantıklı oluyor genelde ama 35K üstü bütçelerde toplama daha iyi olur.

Kendime bilgisayar almayı düşünüyorum. Sizce tek tek sistemi toplayayım mı yoksa hazır bir sistem mi alayım?

Parça fiyatları ve hazır sistemin fiyatını karşılaştırın tek tek elle toplamak daha ucuza gelir en azından parçaları iyice inceler alternatifleri üzerinden ucuza toplarsın baktın kendi topladığın sistemden daha iyisi veya aynısı daha ucuz bir fiyata var hazır alırsın. Tavsiyem kendin toplaman.

Toplamak hem performans hem maliyet açısından daha mantıklı fakat eliniz yatkın değilse önermem sebebi ise her parça birbiriyle uyuşamayabiliyor bu yönden bir bilenden destek almanızı öneririm 👍

Aslında şöyle daha doğru gibi hazır ile başlayıp sonra toplama gidebiliyorsun.

Anakart desteği olduğu müddetçe mesela bende ASUS TUF B350M Plus anakart var ilk R5 1600 ile başlamıştım sonra 3300X sonra 5500 son olarak 5600 ile devam ediyorum. Önemli olan başlangıç. Yıllardır anakarta para vermeden devasa performans arttırdım diyebilirim.

Geri
Yukarı