Bilgisayar toplamak mı yoksa hazır sistem satın almak mı?

Askerr

Centipat
Daha fazla  
Kendime bilgisayar almayı düşünüyorum. Sizce tek tek sistemi toplayayım mı yoksa hazır bir sistem mi alayım?

Bence bütçe ve sabır meselesi. Çoğu hazır sistemin başta anakartları çok giriş seviye kalıyor. İşlemcileri de giriş seviyenin son kaleleri durumunda. Zamanınız var ise parça parça alarak güzel ve bir kaç sene iyi iş yapabilecek bir sistem kurmak. Bunu hazır sistemlerde de yapabilirsiniz. Ancak ben çoğu hazır sistemin bileşenlerini beğenmiyorum. Zamanınız ve sabrınız var ise kendinizin toplamanızı tavsiye ederim. Ancak bütçeniz hazır ve yarın da neyin ne fiyatta olacağını bilemediğimizden mütevellit direkt hazır sistem almak da mantıksız kalmıyor. Kendiniz de zamanla bileşenleri iyileriyle güncelleyebilirsiniz.

Her şey paraya göre.

Hazır sistemler evet ucuza gelebiliyor ama çok kötü anakart koyabiliyorlar misal A320 gibi giriş seviyesi overclock olmuyor misal evet belki herkes yapmaz ama kalite olarak en az b serisi bir anakart önemli.
Hiç adını duymadığım SSD'ler falan koyabiliyorlar sonra bir bakmışsın sağlığı düşmüş hemen veya sistem kilitleniyor. Donuyor vs kasa önü cam koyuyor PC hava almıyor sonra sıcaklık neden 90 derece? Misal güç kaynağı dandik bir marka ya ses çıkarıyor ya garip bir sesler geliyor vs

Yani kötülemiyorum sadece içindeki parçalardan da biraz anlamanız lazım ya da buralarda sormanız lazım bu PC nasıldır parçalar falan diye?

İşi bilen bir kişi için toplama her zaman iyi ama bilmeyen biri için evet zor olabilir. Parasal kısım ise karışık bir durum hazır da ucuz olduğu zaman üstteki durumların olması muhtemel, ama toplamada fiyat da çok karlı olmayabilir. Araştırmak lazım.

Hazır sistemler şu an çok daha ucuza geliyor. Hiç uğraşmayın. Almayı düşündüğünüz sistem bileşenlerini araştırın, gerekirse üzerinde değişiklik yapabileceğiniz siteleri tercih edin. En az 3-4 bin TL ucuza mal olur.

Şu aralar hazırlar daha karlı gözüküyor. Bütçe nedir?

Kusura bakmayın cezam vardı cevap veremedim Max 20.000TL

Muhtemelen hazır sistem daha ucuza gelir hocam bütçeniz nedir?

Max 20.00TL

Hazır sistemler şu an çok daha ucuza geliyor. Hiç uğraşmayın. Almayı düşündüğünüz sistem bileşenlerini araştırın, gerekirse üzerinde değişiklik yapabileceğiniz siteleri tercih edin. En az 3-4 bin TL ucuza mal olur.

İstediğim hazır sistemleri nereden bulabilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı