Bilgisayar üzerindeki 3.5mm jack girişleri kullanılamıyor

snapeA

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi günler bundan 4 ay önce bir kasa topladım kasayı aldığım günden beri kasamın üzerindeki kulaklık mikarofon gibi girişleri kullanamıyorum aldığım yere sordum oda bilgisayarı aldığımda bana verilen monitöre ekran vermemi sağlayan aparatı yani VGA dönüştürücüsünün üzerindeki kulaklık girişini kullanmamı söylemişti denediğimde de oluyordu ama bugün bir mikrofon satın aldım ve onu kullanamıyorum tek bir girişim var ve oda kulaklık acaba kasamın üzerindeki girişleri nasıl kullanabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• dsadw.PNG
    dsadw.PNG
    27,3 KB · Görüntüleme: 35
Ön paneldeki jak ve USB girişleri için kasa içerisinde bir bağlantı yapmanız gerekiyor. Dışarıda toplatılan bilgisayarlarda bunu genelde zor olduğu için takmazlar. Bu kabloları kontrol edin. Ayrıca arkada tek çıkış varsa ve sizde iki jak varsa arkadaki çıkış muhtemelen yeni nesil mikrofonlu kulaklıklar içindir. Ayrı ayrı mikrofon ve kulaklık bağlamak isterseniz o girişe aparat almanız gerekebilir.

Ön paneldeki jak ve USB girişleri için kasa içerisinde bir bağlantı yapmanız gerekiyor. Dışarıda toplatılan bilgisayarlarda bunu genelde zor olduğu için takmazlar. Bu kabloları kontrol edin. Ayrıca arkada tek çıkış varsa ve sizde iki jak varsa arkadaki çıkış muhtemelen yeni nesil mikrofonlu kulaklıklar içindir. Ayrı ayrı mikrofon ve kulaklık bağlamak isterseniz o girişe aparat almanız gerekebiliön pan.

Ön paneldeki girişler kasa içine başlı onları ilk başta kontrol ettim lakin benim sorunun kasa üzerindeki girşlerle değil kasanın üzerindeki tüm girişler çalışıyor lakın kulaklık veya mikrofon taktığımda onları görmüyorlar.

Ön paneldeki jak ve USB girişleri için kasa içerisinde bir bağlantı yapmanız gerekiyor. Dışarıda toplatılan bilgisayarlarda bunu genelde zor olduğu için takmazlar. Bu kabloları kontrol edin. Ayrıca arkada tek çıkış varsa ve sizde iki jak varsa arkadaki çıkış muhtemelen yeni nesil mikrofonlu kulaklıklar içindir. Ayrı ayrı mikrofon ve kulaklık bağlamak isterseniz o girişe aparat almanız gerekebilir.

Bilgisayarı aldığım yer.

be535c5f-1860-459b-a7c7-7c5a781703ee.jpg

Böyle kullanmamı söyledi bende böyle kullanıyorum lakin böyle kullanınca kasanı üzerindeki girişleri kullanamıyorum yardımcı olursanız sevinrim.

Son düzenleme:
Bu giriş sadece ses çıkışı içindir. Amacı ekrandaki görüntünün sesini size vermektir. HDMI kablosu ile ses iletilebilirken VGA ile iletilemiyor bu nedenle bu aparata ses çıkışı konuyor. Bu kısım sesinizi almaz. Mikrofon çalışmaz bu girişte maalesef.
Kulaklık ve mikrofon takıp o girişleri çeker misiniz? Ayrıca arka tarafın fotoğrafını da atarsanız sorun denetim merkezinde mi yoksa girişlerde bir sorun mu var tam bir bilgi verebilirim diye düşünüyorum. Belki de ses denetim masasında soketler etkin kılınmamıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı