Bilgisayar USB aygıtları çıkarmadan açılmıyor

ziroo

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Benim PC klavye ve kulaklığın USB'lerini çıkartmadan açılmıyor. Mesela güç tuşuna basıyorum, tepki yok ama USB'leri çıkartinca güç geliyor. Artık çıkar tak çıkar tak gına geldi, bunun çözümü var mıdır?

Merhaba arkadaşlar.
Benim PC klavye ve kulaklığın USB'lerini çıkartmadan açılmıyor. Mesela güç tuşuna basıyorum, tepki yok ama USB'leri çıkartinca güç geliyor. Artık çıkar tak çıkar tak gına geldi, bunun çözümü var mıdır?
Anakartla alakalı sıkıntı gibi, elektrikten anlamam ama kısa devre yapıyor olabilirler.

Elektrik kolay yolu seçer. Düğmeye bastığında tepki vermiyorsa anakartında kaçak vardır. Eğer güç tuşuna bastığın yerdeki USB'ler aynı porttaysa o portunda bir kısadevre var demektir. Eğer arka portlardaki takılı yapıyorsa bu ciddi anakart kısadevresi demek problem umarım ilk dediğim şey vardır yani güç düğmesiyle USB portun bir olduğu yuva.

Elektrik kolay yolu seçer. Düğmeye bastığında tepki vermiyorsa anakartında kaçak vardır. Eğer güç tuşuna bastığın yerdeki usbler aynı porttaysa o portunda bir kısadevre var demektir. Eğer arka portlardaki takılı yapıyorsa bu ciddi anakart kısadevresi demek problem umarım ilk dediğim şey vardır yani güç düğmesiylr usb portun bir olduğu yuva.
Güzel bilgi hocam sağ olun.

Elektrik kolay yolu seçer. Düğmeye bastığında tepki vermiyorsa anakartında kaçak vardır. Eğer güç tuşuna bastığın yerdeki USB'ler aynı porttaysa o portunda bir kısadevre var demektir. Eğer arka portlardaki takılı yapıyorsa bu ciddi anakart kısadevresi demek problem umarım ilk dediğim şey vardır yani güç düğmesiyle USB portun bir olduğu yuva.

Arka portlarda takılı.

Yeni konular

Geri
Yukarı