Çözüldü Bilgisayar USB girişlerinden Reset Atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Selam Arkadaşlar, benim bir sorunum var bilgisayar reset atıyor. Eskiden ön USB paneline Flash takınca bir cızırtı geliyordu sonra reset atıyordu. Ama bugünden itibaren arka USB girişlerinden de Reset atıyor. Sorun nerden kaynaklanabilir? Benim aklıma güç kaynağında bir problem var gibi geliyor. Sizce ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin ısınıp reset atıyor olabilir. Fanı kontrol et. Termal macunu yenile. Bunlar aklıma geldi. Belki de güç kaynağının ömrü bitmiştir.

Sana göre öyle ancak bana göre virüsten veya chipset arızalanmasından kaynaklanıyor. Fpanel bağlantılarından da kaynaklanabilir. Bunlar sadece açıkladığın bilgilere göre söylüyorum. Daha açık daha geniş bilgi verirsen kesin soncu bulabiliriz. Örneğin bios güncel değilse güncelle.

Sana göre öyle ancak bana göre virüsten veya chipset arızalanmasından kaynaklanıyor. Fpanel bağlantılarından da kaynaklanabilir. Bunlar sadece açıkladığın bilgilere göre söylüyorum. Daha açık daha geniş bilgi verirsen kesin soncu bulabiliriz. Örneğin bios güncel değilse güncelle.

Chipset arızalanırsa çözümü var mı? Yoksa anakart mutlaka değişmeli mi?

Hocam termal macun 1 hafta önce yenilendi, 3 gün evvel de format attım, ama o cızırtı fazla olunca reset atıyor kısa devre gibi bişey. Ama bazen reset atmıyor tamamiyle kapanıyor ama yine açmak istediğimde açılmıyor fişi takıp çektiğimde yine açılmıyor, fişi çıkarıp 5 saniye beklemem gerekiyor sonra açılıyor.

Açıldıktan sonra sana mesaj veriyor mu Windows ?
Eğer cızırtı ile beraber kapanma oluyorsa mavi ekran olabilir. C:windows/minidump içini kontrol et cızırtılardan sonra dolu ise dosyaları paylaş.
Ek olarak olay görüntüleyicisini açıp cızırtı ve kapanıp açılma süresi içerisinde hangi kayıtlar varsa açıklamalarını incele uyarı ve hatalarda neler var görebilirsek daha çok bilgi edinmiş oluruz.

Hayır mesaj falan gelmiyor hocam, mavi ekran sorunum da yok sadece usb takınca cızırtı geliyor mesela telefonu bağlamak istiyorum orda cızırtı devreye giriyor ve 10 saniye sonra bilgisayar reset atıyor yada kapanıyor. Bu minidump olayı fazla uzar mı?

Bu minidump olayı fazla uzar mı?
Fazla uzar mı derken? Tam anlamadım. Uzamaktan kastın kapandıktan sonra alır mıyım diyorsan, mavi ekran ise evet o dediğim yerde hemen dosya belirir.
Usb belleği aygıt yöneticisinden kaldır (gizli aygıtları gösteri) seçip önemsiz veya önceki aygıtları ve sürücüleri de kaldırabilirsin.
Chipset sürücünü güncelleyip dene Fpanel girişlerinin doğru yere takılıp takılmadığını kontrol et. Bıos güncel mi onu söylemedin?

Hocam fpanel girişleri kontrol ettim düzgün bide bios güncel değil. Bios güncelleme işine bulaşmak istemiyorum çünkü biraz riskli bir iş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı