Bilgisayar Uzun Süre Açık Kalınca Reset Atıyor

StronkComrade

Kilopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523285302
Merhabalar, bilgisayarım 6 saat gibi bir süre falan açık kalınca reset atmaya başlıyor ve bir kere reset attıktan sonra bilgisayar açılmıyor. Kasada her şey çalışıyor yani her şeye güç gelince çıkan ses çıkıyor sonra durmadan tekrarlanıyor. Ben de çözüm olarak bilgisayarı kapatıp 6 saat falan elektrik bağlantılarını kesiyorum sonra sorunsuz açılıyor ama bu nereye kadar böyle olacak? Eğer yazılımsal falan bir sorun olsaydı elektrik bağlantısı ile ne alakası olurdu? (Bu arada arkadaşlar bilgisayarın sıcaklık değerleri yük altında işlemci max 60-65 ekran kartı da 55-60.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı PSU dene.
Farklı bir PSU takamam ama garantiye göndermeyi düşünüyorum Vatana getirdim Kasayı sorun yok dediler format atalım istersen falan dediler yazılımsal olabilir dediler de şimdi elektrik kesip takıp açmakla ne alakası olabilir ki yazılımsal hatanın şimdi ben anlayamadım. Peki diyelim format lazım falan ben yeni bir Windows 10 Pro alacağım İnternet'den ama orada format attırabilir miyim? Yani illa ki Vatan'dan mı almam lazım? Garantiye vermeli miyim sence 8 ay oldu bilgisayarı toplayalı ve garantisi hala var.

Son düzenleme:
Başlata güç ve uyku ayarları yazın. Açılan pencerede Ekran : Hiçbir zaman , Uyku: Hiçbir zaman seçin. Daha sonra aynı pencerede ek güç ayarları adlı seçeneğe basın. Yüksek performans seçin. Daha sonra plan ayarlarını değiştir deyip Ekran ve Uyku ayarlarını kontrol edin. İyi şanslar.

Başlata güç ve uyku ayarları yazın. Açılan pencerede Ekran : Hiçbir zaman , Uyku: Hiçbir zaman seçin. Daha sonra aynı pencerede ek güç ayarları adlı seçeneğe basın. Yüksek performans seçin. Daha sonra plan ayarlarını değiştir deyip Ekran ve Uyku ayarlarını kontrol edin. İyi şanslar.
Çok teşekkürler güzel dostum fakat bunları bilgisayarı aldığım ilk gün yapmıştım :D
Problemin ne olduğunu anlatabilecek bir arkadaş varsa lütfen yardım etsin çok yakında İstanbul'a döneceğim ve garantiye göndermem gerekiyorsa ki problemi anlayıp göndermem lazım yani garantiye verip İstanbul'a geçeceğim 15 gün falan kalırım hiç yoktan gelmese bile zaman geçmiş olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı