Bilgisayar uzun süre kapalı kaldıktan sonra açıldığında kasıyor

korsancidegiliz

Decapat
23 gün kapalı kalan kasamı bugün açtım nedense çok acayip bir düzeyde kasma var. Bilgisayar yarım saatte açıldı, masaüstü 14 dakikada geldi. Onda da mouse oynatabiliyorduk sadece. Masaüstündeki resime tıkladım açılamadı. PC reset attık biraz daha erken açıldı fakat sorun devam ediyor. Güncel antivirüs var üstüne son kapattığımda ışık hızında çalışıyordu, şimdi kullanamıyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
23 gün kapalı kalan kasamı bugün açtım nedense çok acayip bir düzeyde kasma var. Bilgisayar yarım saatte açıldı, masaüstü 14 dakikada geldi. Onda da mouse oynatabiliyorduk sadece. Masaüstündeki resime tıkladım açılamadı. PC reset attık biraz daha erken açıldı fakat sorun devam ediyor. Güncel antivirüs var üstüne son kapattığımda ışık hızında çalışıyordu, şimdi kullanamıyoruz.
Enteresan bir sorun otomatik güncelleştirmeleri açtıysanız açılışta onları almaya çalışıyor olabilir. Kendi kendine biraz çalışır halde bırakın sonucu bir gözlemleyin.

Bende de tam olarak aynı sorun var. 3-4 ay arası yaz tatilim sırasında kapalı kaldı. açtıgımda masaüstüne cok geç geliyor. en basit işlemleri bile epey uzun sürede yapıyor. kapanması da epey uzun sürüyor. tuhaf olansa kasadan anormal bir ses gelmiyor. cpu ve gpu ısıları normal seviyede. daha da zorlamak için ağır grafikli bir oyun açtım. çok geç açılıyor yükleme ekranı uzun sürüyor fakat oynanışta hiçbir kasma veya fps düşüklüğü yok ısılar da yine normal seviyede.

Kasada birikmiş toz vb. şeyler varsa temizlemeyi deneyin belki bir ümit açılır, ya da en kötü birisi bilgisayarı kullanırken yanlış bir şey yapmış olabilir.

23 gün kapalı kalan kasamı bugün açtım nedense çok acayip bir düzeyde kasma var. Bilgisayar yarım saatte açıldı, masaüstü 14 dakikada geldi. Onda da mouse oynatabiliyorduk sadece. Masaüstündeki resme tıkladım açılamadı. PC reset attık biraz daha erken açıldı fakat sorun devam ediyor. Güncel antivirüs var üstüne son kapattığımda ışık hızında çalışıyordu, şimdi kullanamıyoruz.

@korsancidegiliz sorunu çözdünüz mü? Şu an bu sorundan muzdaribim.

Yeni konular

Geri
Yukarı