Bilgisayar uzun sürede açılıyor

Halit Efe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba direkt konuya giriyorum bilgisayarı genelde babam açar. Yine bir gün açarken 30 dk 1 saat bilgisayar açılırken siyah ekranda bekletip açılmış. Bilgisayarı ilk aldığımızda 20 saniyede açılıyordu sizce neler olmuş olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba direkt konuya giriyorum bilgisayarı genelde babam açar. Yine bir gün açarken 30 dk 1 saat bilgisayar açılırken siyah ekranda bekletip açılmış. Bilgisayarı ilk aldığımızda 20 saniyede açılıyordu sizce neler olmuş olabilir.

HDD mi SSD mi?

Artı -2 Eksi
HDD olup olmaması önemli mi sizce? 30dk-1 saat diyor! Disk ile alakalı bir durum değil.
Windows yazılımı ile alakalı bir problem olduğunu tahmin ediyorum. Bilgisayar kapanırken düzgün olarak kapanmadığında kurtarma işlevleri çalışmaya başlıyor olabilir. Fakat sürekli geç açılıyorsa sebebini bilemiyorum.

HDD olup olmaması önemli mi sizce? 30DK-1 saat diyor! Disk ile alakalı bir durum değil.
Windows yazılımı ile alakalı bir problem olduğunu tahmin ediyorum. Bilgisayar kapanırken düzgün olarak kapanmadığında kurtarma işlevleri çalışmaya başlıyor olabilir. Fakat sürekli geç açılıyorsa sebebini bilemiyorum.

İlk cevabınız sanırım yazılım olduğu ne belli, arkadaş yüksek ihtimal HDD kullanıyor bir SSD'nin bu kadar yavaş açılması mümkün. Değil virüs vb olabilir veya hafıza çok dolu olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk cevabınız sanırım yazılım olduğu ne belli, arkadaş yüksek ihtimal HDD kullanıyor bir SSD'nin bu kadar yavaş açılması mümkün. Değil virüs vb olabilir veya hafıza çok dolu olabilir.
HDD ne kadar yavaş olursa olsun 1 saatte açmaz. SSD veya HDD farketmez. Yazılım problemi olabilir. Virüs denince de yazılım problemi oluyor. Yazılım ve Donanım diye ikiye ayırıyoruz. Sizin için virüs veya hafızanın dolu olması donanımsal bir sorun ise orasını bilemem. Genelde bu tip sorunlarda Boot seçenekleri veya pil arızasından dolayı BIOS'ta geç boot etme gibi problemler oluyor ve bunun olmayacağını ve sorunun yazılımda aranması gerektiğini söylüyorum. İlk mesajınız gibi bir alaycı tavrı da kabul etmiyorum!
231.PNG

Benim İS çökünce ablam ders yapcak diye 1 saat açılmasını bekledi olmayınca düzelt dedi. Format attım ilk güne döndü.

Yeni konular

Geri
Yukarı