Bilgisayar ve telefonda bambaşka hızlar

Güntuğ Akgün

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar aynı internet telefonumda ve bilgisayarımda bambaşka sonuçlar veriyor. Bu hem evdeki internetimde böyle hem de okuldaki eduroam internetinde böyle. Bu durumu çözebilmek adına.
NextYe-7601a Usb Wifi 5dbi Antenli
Aldım ancak hiçbir işe yaramadı. Param boşa gitti. İnternet farkı makul seviyelerde olsa benim için yine sıkıntı değil. Ancak bildiğiniz interneti kullanamıyorum. Gerçekten çok fazla şey denedim ve bu benim için ciddi anlamda yorucu ve sinir bozucu olmaya başladı. Bilgisayarda adaptörüm Realtek RTL8723BE 802.11 ekran görüntülerini şöyle paylaşayım:
Bu telefonumdaki.
WhatsApp Image 2023-05-05 at 16.08.10.jpeg
Bu da bilgisayarımdaki.

1683292370987.png

Eklemem gerekiyorsa telefonumun mobil veri interneti ile bilgisayarda bağlandığımda ve telefon yakınındayken hız 15i görüyor ancak o da o kadar.
Şimdiden görüş ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar aynı internet telefonumda ve bilgisayarımda bambaşka sonuçlar veriyor. Bu hem evdeki internetimde böyle hem de okuldaki eduroam internetinde böyle. Bu durumu çözebilmek adına.
NextYe-7601a Usb Wifi 5dbi Antenli
Aldım ancak hiçbir işe yaramadı. Param boşa gitti. İnternet farkı makul seviyelerde olsa benim için yine sıkıntı değil. Ancak bildiğiniz interneti kullanamıyorum. Gerçekten çok fazla şey denedim ve bu benim için ciddi anlamda yorucu ve sinir bozucu olmaya başladı. Bilgisayarda adaptörüm Realtek RTL8723BE 802.11 ekran görüntülerini şöyle paylaşayım:
Bu telefonumdaki.
Eki Görüntüle 1767266
Bu da bilgisayarımdaki.

Eki Görüntüle 1767269

Şimdiden görüş ve önerileriniz için teşekkür ederim.

Bir de telefondaki sunucu ile bilgisayardaki sunucu aynımı
?

Birde Ethernet kablosu kullanarak deneyin. WiFi adaptörünüzde ya da WiFi antenlerinizde bir sorun olabilir. Ya da sürücülerle alakalı da olabilir.

Eğer hız testi yaptığım sunucuları kastediyorsanız evet kesinlikle aynılar onlarca kez farklı sunucularda farklı sitelerde aynı olacak şekilde test ettim her zaman 3 aşağı 5 yukarı böyle çıkıyor.

@HFO hocamın dediği gibi bir de Ethernet kablosu ile deneyin.

Bir de Ethernet kablosu kullanarak deneyin. Wi-Fi adaptörünüzde ya da Wi-Fi antenlerinizde bir sorun olabilir. Ya da sürücülerle alakalı da olabilir.

Realtek'in sitesinden şu linkten en güncel sürücü kurulumunu yaptım. Daha sonra halihazırdaki sürücüyü silip cihazı da kaldırıp tekrardan da kurdum. İnternet hızı olarak hiçbir fark olmadı. Sadece artık aygıt yöneticisinde şu şekilde 56 hata kodlu sarı üçgen var. İnternet hızında hiçbir yavaşlama veya hızlanma yok o yüzden bence bunun önemi de yok.

1683292883329.png

Şu an Ethernet kablom yok. Muhtemelen Ethernet kablosuyla çözülecek ancak okulda zaten Ethernet kablosunu bağlayabilecek herhangi bir yer yok. Bu yüzden muhtemelen dediğiniz gibi Ethernet kablosuya çözülecek olsa da bunun bana hiçbir faydası olmayacak.

@HFO hocamın dediği gibi bir de Ethernet kablosu ile deneyin.

WiFi adaptörünüzün antenleri yerinden de oynamış olabilir. Yazılımsal bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum en azından.

Konuyu bambaşka kızlar diye okuyup tıkladım :) benim PC ile telefonun hız durumları da farklı çıkıyor, PC Ethernet kablosu ile bağlı olduğu için hızı daha fazla.
Burda sorun o değil ama tam tersi maalesef ve fark resmen 80 katı yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı