Bilgisayar veya Yazılım Mühendisliği için Üniversite Önerisi

Daha fazla  
Sayısal 121bin sıralama yaptım, bu sıralama için bilgisayar veya yazılım mühendisliği bölümü için verebileceğiniz üniversite önerisi var mı? Ücretsiz olsun.
Örneğin Fırat Üniversitesi'nde okuyan var mı, önerir mi?
Bandırma On Yedi Eylül'de okuyup da öneren var mı?
Atatürk Üniversitesi nasıldır, bir bilen var mı?
Bir de İngilizce değilse hiç okuma diyenler var, aydınlatırsanız beni çok sevinirim.

Bahsettiğin okulları bilmiyorum. İngilizce konusuna değineceğim. İngilizce bilmiyorsan hiç okuma diyenler sanırım Anadolu'nun canım üniversitelerinde İngilizce eğitim veren okullarda derslerin tamamen İngilizce verildiğini falan sanıyor. Bilgisayar ve yazılım mühendisliğinde İngilizce ile zaten mecburen içli dışlı olacaksın. Dersin dili Türkçe olsa bile terimler İngilizce kullanacaksın. Dili koruma takıntısı olan garip akademiyenler hariç kimse ders anlatırken recursive yerine ozyinelemeli demeyecek. Tabii ki bu dile bu kadar ihtiyaç duyulan bir bölümü mümkünse yüzde yüz, değilse yüzde otuz İngilizce okumak en iyi seçenek. Fakat hiçbiri olmuyorsa hiç okuma denilmesini saçma buldum. Neden okunmasınmış?

121bin sıralama ile bölüm okumak sadece vakit istafı. Ben bandırma 17 Eylül'ü biliyorum, liseden bozma dandik bir ilçe üniversitesi, diğer saydıkların da hemen hemen aynıdır.

Geri
Yukarı