Bilgisayar veya yazılım mühendisliği vs Makine mühendisliği

kerem yusuf

Zeptopat
Daha fazla  
Yıldız Teknik makine yazmak istiyorum ama Türkçe diye de çekiniyorum biraz. Ayrıca makine bölümlerinin sıralaması yıl geçtikçe azalıyor yaptığım ufak gözleme göre. Ve ayrıca yazılım/bilgisayar mühendisliklerinin sıralamaları git gide yukarı gidiyor.

Zaten sıralaması yükselir mantığıyla acaba ortalama bir üniversitede İngilizce yazılım/bilgisayardan birini mi yazsam yoksa iyi bir üniversitede makine mi yazsam diye düşünüyorum. Düşüncelerinize açığım...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıldız Teknik makine yazmak istiyorum ama Türkçe diye de çekiniyorum biraz. Ayrıca makine bölümlerinin sıralaması yıl geçtikçe azalıyor yaptığım ufak gözleme göre. Ve ayrıca yazılım/bilgisayar mühendisliklerinin sıralamaları git gide yukarı gidiyor.

Zaten sıralaması yükselir mantığıyla acaba ortalama bir üniversitede İngilizce yazılım/bilgisayardan birini mi yazsam yoksa iyi bir üniversitede makine mi yazsam diye düşünüyorum. Düşüncelerinize açığım...
Türkçe değil %30 ingilizce. Hangisini istiyorsanız onu yazın.

Türkçe değil %30 ingilizce. Hangisini istiyorsanız onu yazın.
Bilgi için teşekkür ederim

Onun sıralaması düşük veya bunun sıralaması yüksek diye bölüm seçilmez. Hangisi ilgi alanınız ise onu seçin yoksa okumak size eziyet gibi gelir.
Haklısınız. İki alana da ilgim yüksek ama daha çok bilgisayar ya da yazılım mühendisliği istiyorum gibi. Ama şöyle bi durum var ki makineye olan ilgi azalıyor ve bilgisayara olan ilgi artıyor. İyi üniversitede ilgisi düşen bi makine mi yazmak yoksa ortalama üniversitede bilgisayar mı yazmak arasında kaldım. Bilgisayarda kendimi geliştirebileceğime inanıyorum. Ama bu sefer üniversitenin etiketi pek etkili olmayacak iş ararken.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı