Bilgisayar virüs nedeniyle kafayı yedi

Hocam bilgisayara bir tane hariç hiçbir bilmediğim program kullanmadım diyor. Crack ne alaka?

Hocam iki yıl öncenin konusu cahildim o zamanlar takmayın çok fazla.
Crack kısmıda yani anti virüsü crackli kurduysan kurma manasında söylemişim.
Ayrıca orada eski bir virüs programı kullanıyorsan temizleyemiyor olabilir demeye çalışmışım.

Arkadaşlar şu ana kadar bilgisayara herhangi bilmediğim bir uygulama yüklemedim. 1 tane hariç. Onu da bildiğim bütün yerlerde tarattım. Virüs çıkmadı. Kaspersky'da, Malwarebytes'de vesaire. Ama son günlerde anlamadığım şekilde saçmalıklar oluyor. İnternete giriyorum Google'ye bir şey yazacağım, sağ alttan virüs girmeye çalıştı engellendi yazıyor. Masaüstünde yenilerken bile donma oluyor saçma şekilde. Halbuki SSD var. Ve dün fare imleci istemediğim şekilde hareket etti. Son günlerde ses de de bozukluklar var. Ses gidiyor gelmiyor. Discord'da konuşuyorum ses gidiyor, çıkıp giriyorum. Oyunda sesler gidiyor çık gir düzeltiyor. Az önce Spotify'da müzik dinlemek için girdim, durmadan şarkı değiştiriyor kendi kendine. Bir şeyler dönüyor? Ne yapmamı önerirsiniz.

Not: Format demeyin, yedekleyemeyeceğim dosyalar var. En temiz neyle temizlerim. Tam tarama yaptım Kaspersky ile virüs yok. Acaba reklam virüsü gibi bir şey mi bulaştı bilmiyorum.
FRST veya HijackThis raporu bekliyoruz.
İlk başta görev yöneticisine bakın hangi program bilgisayarı tüketiyor. Ondan sonra şiddetle öneririm Malwarebytes kurun. Bütün virüsleri sanki toz parçasıymış gibi söküp atıyor.

Hocam bilgisayara bir tane hariç hiçbir bilmediğim program kullanmadım diyor. Crack ne alaka?

Görev yöneticisinde gözükmeyen zararlıda var.Ayrıca arkadaş tarama yaptım demiş konuyu okuduysanız.
Bilgisayarınızda MSConfig'i kontrol edin başlatta sizin haberiniz olmadan açılan uygulamalar olabilir.

Her zaman gözükmeyebilir.
Hocam iki yıl öncenin konusu cahildim o zamanlar takmayın çok fazla.
Crack kısmıda yani anti virüsü crackli kurduysan kurma manasında söylemişim.
Ayrıca orada eski bir virüs programı kullanıyorsan temizleyemiyor olabilir demeye çalışmışım.

Neden eski kullansın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı