Bilgisayar virüsleri neden var?

286525

Hectopat
1 sorum: Bu virüsler neden var neden bilgisayara bulaşırlar ve kim üretti?
2 sorum: Bugun Kaspersky ile tam tarama yapıp tüm antivirüs programlarını kaldırdım virüs bulaşırsa işlemci ya da ekran kartı RAM gibi parçalara hasar verir mi?

Bilgilerini çalarlar, tehdit edilme, santaj durumun olur. Önemli bilgilerin varsa kötü durum. Sen ben gibi insan yapıyor hocam. Para kazanma niyeti oluyor veya zevk için yapılıyor.

1610755505789.png

Burdan bile anlaşılır.

1.ci soru:

Fidye virüsü nedir?

Fidye virüsü bilgisayarınıza girerek dosyalarınızı vb şifreleyerek açmak için para bistcoin vs talep etmektedir.

Örnek wannacry.

Trojan nedir?

Trojan bilgisayarınıza girerek sisteminizi izler ve müdahalede bulunabilir.

Örnek metasploit-framework.

Daha çok var bunun gibi.

2.ci soru Windows 10 ise sistemin Windows Defender yeterlidir.

Çünkü bilgi çok önemli bir şey ve kimse bilgilerinin 3. parti taraflara geçmesini istemez. Bu yüzden fidye virüsü atılıyor.
Keylogger ise hesap çalımları için atılıyor. Kim bedava Steam hesabı istemez ki?
Trojan ise genellikle eğlence amaçlı ya da DDOS amaçlı kullanılabiliyor. Emin değilim ama bazı trojanlar ile madencilik bile yapılıyor diye biliyorum.

Çünkü bilgi çok önemli bir şey ve kimse bilgilerinin 3. parti taraflara geçmesini istemez. Bu yüzden fidye virüsü atılıyor.
Keylogger ise hesap çalımları için atılıyor. Kim bedava Steam hesabı istemez ki?
Trojan ise genellikle eğlence amaçlı ya da DDoS amaçlı kullanılabiliyor. Emin değilim ama bazı trojanlar ile madencilik bile yapılıyor diye biliyorum.

Hey sen! Adaletten kaçan bir haydutun eşgaline uyuyorsun!
Hey sen! Adaletten kaçan bir haydutun eşgaline uyuyorsun!

Bilen bilir :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı