Bilgisayar Virüsleri Nereye Yerleşir?

sentiusz

Hectopat
Virüsler hangi klasörlere yerleşir? Genelde virüs taraması yaparken yerel diskteki Windows klasörünü taratıyorum. Sizce belirli klasörleri mi taramalıyım yoksa tam tarama mı yapmalıyım?

Hangi AV? Tam tarama yapsanız daha iyi olur, tüm disk taranır. :)

AV ile tam tarama yapmanız lazım, fakat ben elle temizlediğimde deneyimlerime göre Windows ve Temp klasörlerinde bulunurlar hep.

Windows>System32 klasöründe çok bulmuştum, çoğu da BrontoK.A ve BrontoK.D virüsünün dosyalarıydı.

Senin bilgisayarında normal bir yönetici hesabıyla erişebileceğin her yere yerleşirler, bilgisayarda senin göremediğin Windows'un kendi yarattığı dosyalar ve 2 kullanıcı vardır, sen bunları gizli dosyaları göster seçeneğini açsan bile göremezsin tabi o kullanıcı hesaplarında olmadığın sürece, zaten o dosyalara erişebilen virüsler fidye virüsü tarzı küresel olarak herkesi ama genellikle şirketleri hedefleyen virüslerdir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı