Bilgisayar yavaş çalışıyor

Pismaniyee

Hectopat
Nedenini bilmiyorum ama son zamanlarda donma mı desem yavaşlık mı desem bilmiyorum. Oyun vs. açık değilken bile tarayıcı falan donuyor (Opera GX). Az önce Discord dondu Alt+Tab attığımda. Sağ tık menüsü falan çok geç açılıyor bazen. Eskiden böyle sorunlar olmuyordu, son zamanlarda bayağı sık olmaya başladı. Bazen bakıyorum disk kullanımı çok yüksek. Kullandığım uygulamalarla alakalı değil. Genelde Alt+Tab atınca böyle oluyor. Bellek kullanımıda aşırı yüksek %70 falan.

Dosya Ekleri

• 1647031938288.png
    1647031938288.png
    22,9 KB · Görüntüleme: 87
Temiz kurulum sistemi rahatlatır. Ek olarak Opera GX yerine Edge veya Brave kullanabilirsiniz.

Format attıktan sonra sisteminizin güncelleştirmelerini yapın. Windows Update, chipset sürücüleri, ekran kartı sürücüleri vs.

Böylelikle daha stabil bir işletim sistemine sahip olacaksınız.

@Pismaniyee, geçebiliyorsanız yakın zamanda bir SSD'ye geçin.

Microsoft Edge'yi kullanmanızı öneririm. Aynı zamanda SSD ile beraber UEFI kurulum yaparsanız sorununuzun çoğunlukla ortadan kalkacağını düşünüyorum.

CraftRise - Opera GX - Xbox. (CraftRise'yi sildim, Opera GX'IDE silmeyi düşünüyorum sorun ondan sonra olmaya başladı.

Ben ilk çıktığından beri Opera GX kullanıyorum hiç böyle bir sorun görmedim.
Eki Görüntüle 1329352
Şifreleme hizmetleri çok disk kullanıyor. Bunla ilgili olabilir mi?
Eki Görüntüle 1329356
Bence sorununuz hdd kaynaklı bütçeniz varsa ssd alıp sorunu çözebilirsiniz ama ilk önce bir format atmayı deneyin belki çözülür

Yeni konular

Geri
Yukarı