Bilgisayar yavaş çalışıyor

Pismaniyee

Hectopat
Nedenini bilmiyorum ama son zamanlarda donma mı desem yavaşlık mı desem bilmiyorum. Oyun vs. açık değilken bile tarayıcı falan donuyor (Opera GX). Az önce Discord dondu Alt+Tab attığımda. Sağ tık menüsü falan çok geç açılıyor bazen. Eskiden böyle sorunlar olmuyordu, son zamanlarda bayağı sık olmaya başladı. Bazen bakıyorum disk kullanımı çok yüksek. Kullandığım uygulamalarla alakalı değil. Genelde Alt+Tab atınca böyle oluyor. Bellek kullanımıda aşırı yüksek %70 falan.

Dosya Ekleri

• 1647031938288.png
    1647031938288.png
    22,9 KB · Görüntüleme: 85
Sisteminiz nedir ve SSD kullanıyor musunuz?

Eki Görüntüle 1329318
HDD kullanıyorum. Eskiden böyle bir şey olmuyordu maalesef.

Öncelikle böyle yavaşlıklar başlıca depolama birimi ile alakalıdır sonra RAM kaynaklı olabilir sizin HDD kullanmanız ve 4 GB RAM kullanmanız bu problemi yaşamamıza yeterli bir sebep veya virüs de girmiş olabilir format atmayı denediniz mi?

Virüs olcağını sanmıyorum birşey indirmiyorum zaten. Ben bu sorunun Opera GX'den kaynaklandığını düşünüyorum. Kullanmaya başladıktan sonra böyle olmaya başladı.
Ram bilginizi ve Görev yöneticisinde "Dosya gezgini" programının ne kadar bellek harcadığını paylaşır mısınız?
Bunlara nasıl bakarım?
Ram bilginizi ve Görev yöneticisinde "Dosya gezgini" programının ne kadar bellek harcadığını paylaşır mısınız?
1647032642347.png

Yeni konular

Geri
Yukarı