Bilgisayar Yavaşladı ve Açılmıyor

ahmet421

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, dün gece bilgisayarımı normal bir şekilde kapayıp bugün açtıktan sonra explorer'ın yüklenmesinin haddinden fazla uzun sürdüğünü ve bir browserı açmak için 5 dakika beklediğimi görünce bir sorun olduğunu anladım. Yeniden başlattım aynı, sistem geri yükleme yaptım aynı ki bu 2 saat sürdü.
Şimdi ise virüs şüphesinden dolayı bilgisayarımı güvenli modda başlatmak istiyorum ama Loading Windows Files kısmında bar dolduktan sonra çok uzun bir süredir beklememe rağmen yine tık yok.
Donanım hatası mı virüs mü anlamama imkan yok yani. Nasıl bir yol izlemeliyim?
Format atmak istemiyorum, önemli ve gerekli dosyalar var.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir virüs tarayıcı ile taramayı deneyin.
SSD mi kullanıyorsunuz yoksa HDD mi?
Eğer HDD kullanıyorsanız artık HDD'niz miladını doldurmuş ve PC'nizde aşırı bir yavaşlık hissettiriyor olabilir.

HDD kullanıyorum ve sorun HDD'denmiş. Evet ömrü dolmuş sanırım ama kabloları çıkarıp takınca düzeldi garip bir şekilde.

HDD kullanıyorum ve sorun HDD'denmiş. Evet ömrü dolmuş sanırım ama kabloları çıkarıp takınca düzeldi garip bir şekilde.
O HDD ömrü tükenmiştir hocam. Benim bir HDD vardı rahmetli, aynı dediğiniz gibi açılmıyordu bazen ve çok ağırdı kablosunu çekip taktiğimda düzeliyordu en sonunda SSD aldım. SSD almanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı