Çözüldü Bilgisayar yavaşladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

garslan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

2 gün önce bilgisayarım normal seyrindeyken, bir anda yavaşlamaya başladı. Format attım, sürücüleri güncelledim lakin sorunun birden olması ve halihazırda formattan sonra devam etmesi beni korkuttu. Herhangi bir çözümü ne yazık ki bulamadım. Windows'un bütün fonksiyonları ile beraber oynadığım bütün oyunlar (OW2, Valorant) 30 FPS üzerine çıkmıyor. Görev yöneticisinde, işlemler kısmında herhangi bir sorun gözükmüyor. Her şey düzgün bir şekilde çalışıyor gözüküyor. Bellek tanılama ile test yapıldı sıkıntı çıkmadı. AIDA64 bilgilerini ekte görebilirsiniz. Konu ile alakalı yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Report.txt
    810,1 KB · Görüntüleme: 179
Çözüm
Arkadaşlar sanırım sorun çözüldü. Keza, power kablosunda ufak bir sıkıntı var imiş. Anakarta bağlanan kasa içi kabloda. Yerinden oynamış sanırım, düzgün bir şekilde taktım ve sorun gözükmüyor. Önerleriniz ve çabalarınız için teşekkürler.
PSU güç kablosunun tam oturduğundan emin olun veya farklı bir kablo ve priz ile deneyin.
Düzelmezse OCCT ile Power testi yapın. Bakalım kapanacak mı?
OCCT ile test yapmaya çalıştım, fakat bilgisayar kapandı. Arkada hiç bir işlem çalışmamasına rağmen, bilgisayar kendisini yeniliyor ya da direkt kapatıyor. Daha sonrasında bilgisayarı açıyorum fakat, ekran gelmiyor. Power tuşunu kapatıp açıyorum gene açılmıyor. Prizden bilgisayarı çekiyorum ve tekrar taktığımda açılıyor.

Arkadaşlar sanırım sorun çözüldü. Keza, power kablosunda ufak bir sıkıntı var imiş. Anakarta bağlanan kasa içi kabloda. Yerinden oynamış sanırım, düzgün bir şekilde taktım ve sorun gözükmüyor. Önerleriniz ve çabalarınız için teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı