Bilgisayar yeni açıldığında çok ses geliyor

• Konuyu başlatan Özkan783
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 679
Ö

Özkan783

Ziyaretçi
Arkadaşlar başlıktan da anlayacağınız gibi bilgisayarı yeni açtığım anda çok ses geliyor ısı ve fan kontrollerini yaptım ama hala çok ses geliyor

Nasıl bir ses geliyor. Eğer hızlı dönmekten ses geliyorsa dönüş hızını azaltarak sesini azaltabilirsiniz.
Eğer yalpalamaktan veya yağsızlıktan dolayı bir ses geliyorsa fanın değişme vakti geldi demektir. Elinizden geliyorsa fanın millerini yağlayıp takabilirsiniz.

Bir ince temizlik yapıp kasa fanlarını söküp sağlam şekilde yerine takın. Ben öyle çözüyorum. Umarım faydalı olur. Kasa fanlarını yağlayabilirsiniz aman dikkatli olun bunu yaparken.

Nasıl bir ses geliyor. Eğer hızlı dönmekten ses geliyorsa dönüş hızını azaltarak sesini azaltabilirsiniz.
Eğer yalpalamaktan veya yağsızlıktan dolayı bir ses geliyorsa fanın değişme vakti geldi demektir. Elinizden geliyorsa fanın millerini yağlayıp takabilirsiniz.
daha yeni pc 3 ay olmustur belki

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı