Bilgisayar yeniden başlatılmadan yazıcıyı görmüyor

sauths

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, yazıcıyla alakalı şöyle bir sıkıntı yaşıyorum;
Bilgisayar açıkken Wi-Fi yazıcıyı açtığımda ne kadar beklesem de yazıcıyı çevrimdışı olarak görüyor, yazdır dediğimde yazdırmıyor. Önce yazıcıyı açıp sonra bilgisayarı açarsam yazıcıyı çevrimiçi görüyor. Bilgisayar açıkken, çare olarak yazıcıyı açıyorum sonra bilgisayarı yeniden başlatıyorum yazıcıyı görsün diye. Hizmetlere baktım yazdırmayla ilgili 2 hizmet buldum ikisi de otomatikte ve ikisi de çalışıyor gözüküyor.
Bilgisayarım W11 laptop, yazıcım HP Ink tank Wireless 415. Bilgisayar da yazıcı yazılımı ve sürücüsü de en güncel sürümde.

Bende de HP Tank 515 var. Benim yazıcı da kullanmadığım taktirde bazen kendi kendine kapanıyor. Ben HP Smart uygulamasını kullanıyorum. Bunun sanırım bilgisayarı önce veya sonra açmakla alakası yok. Yazıcı kaynaklı bir mevzu bence yoksa ikimiz de yaşamazdık bu sorunu.

Bende de HP tank 515 var. Benim yazıcı da kullanmadığım taktirde bazen kendi kendine kapanıyor. Ben HP Smart uygulamasını kullanıyorum. Bunun sanırım bilgisayarı önce veya sonra açmakla alakası yok. Yazıcı kaynaklı bir mevzu bence yoksa ikimiz de yaşamazdık bu sorunu.

Benimki kapanmayla alakalı bir durum değil. Yazıcıyı çok kullanmadığım için genelde kapalı duruyor. Bilgisayar hâli hazırda açıkken bazen yazdırma ihtiyacı oluyor, gidip yazıcıyı açıyorum ama görmüyor. Mecburen yeniden başlatıyorum bilgisayarı. Bilgisayar açılır açılmaz yazıcıyı görüyor. Ya da her ikisi de kapalıyken bir şey yazdırmam gerektiğinde, sorunu bildiğim için, önce yazıcıyı açıyorum sonra gidip bilgisayarı açıyorum ve yazdırabiliyorum. Tersini yaparsam aynı durum oluyor çünkü.

Geri
Yukarı