Bilgisayar yeniden başlayınca girişlere güç gitmiyor

DntX

Hectopat
Merhaba. Bilgisayar her yeniden başladığında klavye, mouse ve monitöre güç gitmiyor. Kasanın fişini çekip geri taktığımda ise safe moddan BIOS'a yönlendiriyor oradan F10 yapıp kaydet ve çık dediğimde de yine aynı şey oluyor. Advanced moda geçip kaydetmeden çık seçeneğini seçtiğimde PC normal şekilde açılıyor. Bu sorun nereden kaynaklı olabilir? Bir çözümü var mıdır?

Selam sistemi başlatmadan önce PSU fişini çekiniz ardından BIOS pilinizi çıkartın ondan sonra HDD'nizin bağlantı kablolarını kesiniz 30 dakika bekleyip ardından sadece BIOS pilini takınız.(HDD'yi takmadan bilgisayarı başlatınız) ardından BIOS'a girip ayarlarınızı yapın ve kaydedin tekrardan bilgisayarınızı başlatın eğer ekran gelirse HDD'yi takın ve açılıp açılmadığını kontrol edin.

Selam sistemi başlatmadan önce PSU fişini çekiniz ardından BIOS pilinizi çıkartın ondan sonra HDD'nizin bağlantı kablolarını kesiniz 30 dakika bekleyip ardından sadece BIOS pilini takınız.(HDD'yi takmadan bilgisayarı başlatınız) ardından BIOS'a girip ayarlarınızı yapın ve kaydedin tekrardan bilgisayarınızı başlatın eğer ekran gelirse HDD'yi takın ve açılıp açılmadığını kontrol edin.
Deneyeceğim fakat bundan önce tamirciye vermiştim. Kendi kendine reset atıyordu rastgele. Bios'unda birkaç ayar yaptığını söylemişti. Bios sıfırlanırsa aynı sorunla karşılaşmaktan korkuyorum.

Deneyeceğim fakat bundan önce tamirciye vermiştim. Kendi kendine reset atıyordu rastgele. BIOS'unda birkaç ayar yaptığını söylemişti. BIOS sıfırlanırsa aynı sorunla karşılaşmaktan korkuyorum.

Kendi tamirciniz olabilirsiniz hata yapmaktan korkmayın tecrübeyle sabittir :)

Yeni konular

Geri
Yukarı