Bilgisayar yerine dershane

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Abi böyle bir şeye nasıl müsaade ettin ya. Madem seni dershaneye verecek kadar düşünüyorlar bunu senin kazandığın parayla değil kendi ceplerinden versinler o zaman.

Arkadaşlar 17 yaşındayım bu sene lise 3'e gireceğim. Benim de her genç arkadaş gibi bilgisayar hayalim vardı. Ama hayalim yıkıldı bildiğiniz. 8. sınıftan beri para için boğazımdan kestim. Hiç yemek yemedim okulda 2 yıl boyunca. Bir su poğaça falan yemişimdir anca. Her yaz da çalışıyordum. Neyse uzunca anlatmayayım daha. Bu yaz da çalışıyordum. Ama ailem bir karar aldı. Parama el koydu ve bu para senin dershane paran olacak dedi. Dünya başıma yıkıldı. İşten de çıktım. O kadar istediğim boğazımdan kestiğim bilgisayarı alamayacağım artık. Ne yapabilirim arkadaşlar elimde kıytırık bir telefon, evde internet de yok derslerim de iyi bir aile çocuğuna bunu neden yapar ama kötü bir şey yapmıyorlar, dershane önemli ama bunu neden en sona bıraktılar? Boşa mı yaptım her şeyi şimdi? Siz ne düşünüyorsunuz? Sizden de tüyor almak isterim.

Artık 19 yaşındasın ailen parana el koyamaz.

Düzgünce konuşmayı denedim ama işe yaramadı o para senin dershane paran olacak dediler konuyu kapadılar.

İşte dediğiniz gibi gelemiyorum anneme babama karşı gelmek değil cevap bile vermem.

Aynısı bana da yapıldı ama sesimi çıkaramadım telefon için biriktirdiğim parayı abimin dershanesi için aldılar fakat sonra anlayıp telefon değil bilgisayar aldılar. Şu an gayet memnunum :D

Üzgünüm ama ailen haklı. Zaten lise 3 öğrencisi bence artık bilgisayara çok vakit harcamamalı. Oyun oynamak istiyorsan aileni ikna et 2. el PS4 falan alırsan hafta sonları stres atmak için takılırsın. Ailenle ters düşmeni önermem, onların derdi senin iyi bir geleceğinin olması.

Kendi paraları ile yapamazlar mı evet dertleri iyi bir geleceğinin olması fakat bu yıllarca çalışıp kazandığı parayı elinden alıp vermemek değil çok istiyolarsa kendileri kendi paraları ile yazdırabilir dershaneye.

Düzgünce konuşmayı denedim ama işe yaramadı o para senin dershane paran olacak dediler konuyu kapadılar.

İşte dediğiniz gibi gelemiyorum anneme babama karşı gelmek değil cevap bile vermem.

Aynı durum bana da oluyordu tam para biriktireyim diyorum para yok sorduğumda vereceğiz diyorlar 7 aydır bekliyorum o parayı :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı